Zpověď džihádistky, která dezertovala: „Mučení žen jsem si užívala, zvlášť před zraky příbuzných“ | info.cz

Články odjinud

Zpověď džihádistky, která dezertovala: „Mučení žen jsem si užívala, zvlášť před zraky příbuzných“

Před svou dezercí byla členkou obávané brigády ženských bojovnic al-Chansá, která působí na územích ovládaných islámskými radikály. Mučení syrských žen ji působilo radost, zejména v momentech, kdy se tak dělo před očima členů jejich rodin. Evropanky, které slouží v ženských brigádách přirovnávaných k nacistickému gestapu, se podle teprve pětadvacetileté britské džihádistky v mučení vyžívají a jsou známé svou krutostí.

Pětadvacetiletá Hajer se k brigádě ženských bojovnic al-Chansá přidala v první vlně rekrutů v roce 2014. Po několika letech dezertovala a se svou zkušeností se svěřila zahraničním novinářům.

„Spoustu jejich džihádistických sloganů jsou jen lži,“ začíná své vyprávění. K teroristické organizaci se přidala jen několik dní poté, co byla založena. „ISIS prolomil typický zvyk jiných islamistických militantních skupin a umožnil ženám, aby se připojily k organizaci a dostaly se na vysoké pozice ve vedení. Takový druh propagandy oslovil mnohé ženy a dívky,“ pokračuje Hajer.

Hlavním úkolem ženských džihádistek je v islamistických městech a vesnicích dohlížet na dodržování pravidel Koránu. Jakýkoliv prohřešek se trestá, například bičováním. Ženy jsou zahaleny do černých burek a vyzbrojeny kalašnikovy. Podle informací, které dříve prosákly do médií, se mezi nimi nachází i několik desítek Britek.

Podle Hajer, která také pochází ze Spojeného království, právě Britky patří mezi nejkrutější bojovnice, které se vyžívají v sadistických praktikách při mučení. „Evropanky jsou mnohem sadističtější a více násilnické než ostatní ženy,“ uvedla.

Hajer si mučení žen také užívala. „Mučení syrských žen jsem si užívala zejména tehdy, když u toho byli otcové nebo manželé mučených,“ řekla novinářům.

Prozradila také, že byla očitým svědkem umučení jordánského pilota, který se spolu se svým strojem zřítil v roce 2014 u syrského města Rakká. To je považováno za baštu sunnitských radikálů. O několik měsíců později teroristé Maáza Kasásbu zaživa upálili a jeho popravu natočili na video.

„Pamatuji si, jak ho Um Salama a Um Rayan (ženy z brigády al-Chansá; pozn. red.) mučily. Bylo to to nejbrutálnější mučení, které jsem kdy viděla,“ uvedla Hajer.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud