Články odjinud

Zřícený vrtulník pilotoval Kajínkův kamarád. Před třemi roky vjel limuzínou na Karlův most

Zřícený vrtulník pilotoval Kajínkův kamarád. Před třemi roky vjel limuzínou na Karlův most

Vrtulník, který se ve středu odpoledne zřítil na plzeňských Borských loukách, pilotoval zřejmě přítel vraha Jiřího Kajínka. Informoval o tom Blesk.cz. 32letý Bohumil D. nebyl nijak neznámý: V roce 2015 v růžové limuzíně projel přes Karlův most. Při včerejší havárii zemřeli čtyři členové posádky vrtulníku.

Při středeční tragédii přišli o život čtyři lidé, pilot a tři cizinci, podle webu Tn.cz šlo o Thajce, mezi nimiž byla i jedna žena. Jak zachytil svědek na videu, vrtulník chaoticky manévroval v nízké výšce a podle očitých svědků se nad budovou „zastavil“ a následně během vteřin propadl střechou malé výrobní haly. Na místo během několika minut dorazily záchranné sbory. Čtyřčlenné posádce však již nebylo bohužel pomoci. 

Pilotem vrtulníku měl být podle našich informací majitel aviatické firmy Bohumil D. S tím se důvěrně znal omilostněný vrah Jiří Kajínek.  Ten letěl vrtulníkem několikrát s Bohumilem D. na střelnici, na konci dubna si spolu zaletěli například do Klatov. „Nemám zbrojní průkaz, ale když ho má kamarád, tak si můžu pod jeho dohledem zastřílet na střelnici. Takže už jsem to několikrát využil,“ řekl Blesku letos v květnu Kajínek.

Právě Bohumil byl první, kdo Kajínkovi dopřál jeho první let v životě. Kajínek před tím seděl 23 let v kriminále a dříve jako mladík vrtulníkem nikdy neletěl. „Byl jsem z toho letu hodně nadšený,“ povídal tehdy Blesku.

Celý text si můžete přečíst na webu Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud