Zrušení Českého slavíka: David mluví o fiasku, Gott věří v návrat | info.cz

Články odjinud

Zrušení Českého slavíka: David mluví o fiasku, Gott věří v návrat

Zpráva o tom, že se tento rok nebude konat anketa Český slavík, pěveckou scénu zaskočila. Zpěváci, které oslovil Blesk.cz, se ale neshodnou, zda jestli je to dobře, nebo špatně. Mnohonásobný vítěz Karel Gott kupříkladu doufá, že se anketa znovu obnoví. 

Skupina Kabát

Zpráva zaskočila nepřipravenou skupinu Kabát, která se loni vzdala Slavíka poté, co zjistila, že ho získala až po manipulaci organizátorů s hlasy. „Tuhle informaci slyším od vás poprvé, takže k tomu nemáme ani co říct. Pokud to tak je, jedná se o svobodné rozhodnutí pořadatele, a plně ho respektujeme," řekl Blesku jejich manažer Radek Havlíček.

Karel Gott

Nepříjemná situace kolem Slavíka samozřejmě zasáhla i Gotta, který s železnou pravidelností obsazoval první místo. „Anketu Český slavík považuji za nedílnou součást české populární hudby. Osobně jsem se vždy na slavnostní vyhlašování vítězů těšil, mimo jiné proto, že jsem měl možnost potkat v sále kolegy, od kterých jsem se vždy nechal rád inspirovat. Pevně proto věřím, že v příštím roce se podaří anketu obnovit a panu Těšínskému přeji hodně síly a nadšení v další práci,“ uvedl Mistr.

Michal David 

„Po tom fiasku v minulém roce se nedivím, že letos Slavík nebude,“ napsal Blesku Michal David, který naráží na loňskou kontroverzi, kvůli níž dokonce vrátil Stříbrného slavíka poté, co zjistil, že ho měl podle původních bodů z hlasování získat Tomáš Ortel (42).

„Bohužel ztratil na kreditu. Pro mě není tak důležitý. Důležité jsou pro mě prodané koncerty. Mou letošní Open air tour navštívilo na 19 koncertech přes 50 000 diváků. Tam se ukazuje pravá popularita," dodal David.

Další reakce si přečtěte na webu Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud