Zvířata i nové Star Wars. 5 nejlepších světových filmů roku 2016 | info.cz

Články odjinud

Zvířata i nové Star Wars. 5 nejlepších světových filmů roku 2016

Příběhy o lidské statečnosti, animovaná komedie nebo mysteriózní drama. Na to všechno lákala letos světová kina. S koncem roku už můžeme rekapitulovat. Těchto pět filmů doporučujeme vidět. Patří k tomu nejlepšímu, co v roce 2016 vzniklo.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny

Film Mela Gibsona popisuje příběh vojáka americké armády ve 2. světové válce. Ten sice odešel bojovat, jenže kvůli přesvědčení odmítal nosit zbraň. Když se na bojišti zjevil jako zdravotník s lékárničkou, nebyli z něj ostatní dvakrát nadšení. Během bitvy o Okinawu se však ukázal jako neohrožený zachránce. Do bezpečí pomohl dostat 75 zraněných mužů.

Příchozí

Mysteriózní drama rozvíjející sci-fi příběh o přistání mimozemšťanů na Zemi. Tradiční téma se tentokrát povedlo zpracovat skvěle. Snímek patří k tomu nejlepšímu, co kanadský režisér Denis Villeneuve natočil. Své si na něm najdou i ti, kteří sci-fi jinak moc neholdují. Velice dobře totiž vystihuje jednotlivé lidské charaktery.

Sully: Zázrak na řece Hudson

V září se v kinech objevil film, jehož předlohu si většina z nás pamatuje. Zpráva o přistání letadla na řece Hudson obletěla svět. Clint Eastwood zpracoval dění kolem pilota zmíněného letu Chesleyho Sullenbergera, jehož kariéru po bravurně zvládnutém manévru paradoxně ohrozilo následné vyšetřování.

Zootropolis: Město zvířat

Jestli sháníte něco na odlehčení nebo film, na nějž můžete zajít s dětmi, Zootropolis je dobrá volba. Ačkoli vaše ratolesti určitě zabaví, v jeho podtextu se skrývají i aktuální společenské problémy. Najdete v něm narážky na rasovou segregaci či touhu plnit si vlastní sny navzdory předsudkům.

Rogue One: Star Wars Story

Star Wars je klasika, která zaujme vždycky. Její fanoušky pak nezklame ani spin-off režiséra Garetha Edwardse, který společnost Lucasfilm vypustila do kin teprve před pár dny. Film působí dospěleji než původní sága. Rogue One syrově líčí konflikt Impéria a rebelů. Ústředním tématem snímku je příběh skupiny netradičních hrdinů. Ti mají za cíl ukrást plány Hvězdy smrti.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud