Zvláštní suvenýr z cesty. Dvě ženy se pokusily do USA převézt 6 kilo koňských genitálií | info.cz

Články odjinud

Zvláštní suvenýr z cesty. Dvě ženy se pokusily do USA převézt 6 kilo koňských genitálií

Jaké bylo překvapení letištní kontroly v americké Virginii, když v kufrech dvou cestujících našla 19 kilogramů koňského masa nacpaného v krabicích od džusu. Z toho šest kilogramů tvořily koňské genitálie. Údajně pocházely ze zvířat v Mongolsku.

Letištní kontrola ve Spojených státech je už zvyklá na ledasco. Mezi největší bizarnosti, na které u cestujících během loňského roku narazila, byly například umělá mrtvola z filmu Texaský masakr motorovou pilou nebo mořský koník v láhvi plné brandy. A další překvapení na ně jistě čekají i letos.

Potvrzuje to i lednový objev na letišti ve Virginii, kde byly zadrženy dvě ženy pokoušející se přepravit do Spojených států 19 kilogramů koňského masa včetně šesti kilogramů koňských genitálií.

Podle jedné z cestujících měly genitálie koňů z Mongolska sloužit k léčebným účelům. Policie jim kromě toho zabavila také tři litry jačího mléka. Všechno nalezené maso tamní úřady kompletně spálily.

Ani jedna z žen není kvůli pašování koniny stíhána. Dovoz koňského masa do Spojených států je přitom bez úředního povolení zakázán. Hrozí totiž, že by se spolu s koninou mohla do země dostat také slintavka a kulhavka. Zákaz navíc platí i na Mongolsko jako celek, odkud se kvůli obavám z dalších nemocí maso nesmí do USA dovážet vůbec.  

Zatímco kontrolovat „mrtvolu“ z Texaského masakru pracovníky letištní kontroly zřejmě bavilo, z koniny na letišti ve Virginii evidentně radost neměli. „Pracovníci celní ani hraniční kontroly si v zabavování a ničení potravinářských výrobků cestujících nijak nelibují,“ řekl pro televizi CBS Baltimore ředitel letištní kontroly mezinárodního letiště Washington Dulles ve Virginii Wayne Biondi. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud