10 triků na Facebooku, které byste měli znát

Michaela Kratochvílová

Mysleli jste si, že máte Facebook v malíčku? Je možné, že zdaleka nevíte o všem, co největší sociální síť nabízí. Ať už to je šachová partie v Messengeru, pokročilé nastavení soukromí nebo třeba příběh vaší lásky. Možnostem se na Facebooku prakticky meze nekladou.

1. Uložit na později

Tolik chuti zobrazit si všechny zajímavé příspěvky a tak málo času? Není problém. Žádný příspěvek už vám neuteče, pokud zvolíte funkci „Uložit odkaz“. U příspěvku, kterému chcete časem věnovat víc pozornosti, stačí kliknout na šipku v pravém horním rohu a zobrazí se příslušná nabídka. Později hledejte v levém sloupci u oblíbených položek.

2. My dva

Páry, které spolu jsou dlouho, už často ani netuší, jak to před lety všechno začalo. Facebook proto nabízí těm, kteří mají na svém účtu označený vztah, funkci „Us“. Do řádku s adresou stačí zadat www.facebook.com/us a zobrazí se celý příběh vaší lásky tak, jak jste ho sdíleli na sociální síti.

3. Rozchod

Tým Marka Zuckerberga myslel i na ty, kterým to nevyšlo. V mobilních zařízeních se tak po přechodu do režimu „Nezadaná/ý“ zobrazí celá řada možností. Princip je takový, že si uživatel bývalou lásku „sbalí“ do virtuální krabice. Vidí ji potom, jen když navštíví profil svého někdejšího protějšku. Ostatní oznámení jsou blokovaná.

4. Ukradená identita

Pokud vám jiný uživatel ukradne identitu, mohou pomoci vaši přátelé. V nastavení stačí označit minimálně tři a maximálně pět lidí, kteří budou moct v případě zneužití vašeho účtu pomoci získat jej zpátky. Položka se nachází v sekci „Zabezpečení – Vaše důvěryhodné kontakty“ a lze ji kdykoliv aktualizovat.

5. Platby

Zapomeňte na banky, peníze už lze posílat prostřednictvím Facebooku. Pokud si nastavíte v „Obecné – Platby“ váš osobní účet, můžete posílat peníze prostřednictvím sociální sítě o sto šest.

sinfin.digital