5 kapel, u kterých bychom si přáli comeback! Jaké jsou reálné šance?

Michaela Kratochvílová

Znají je všichni, většina je milovala, ale nakonec to byl tak trochu krach. Důvody, proč končily slavné kapely, se různí, až na občasnou výjimku za tím ale nebývá nic pozitivního. Které muzikanty bychom si přáli opět vidět na jednom pódiu a hlavně – jaká je šance, že se to skutečně stane?

1. The White Stripes

Může to znít paradoxně, ale jedním z důvodů, proč si Meg Whiteová a Jack White začali lézt na nervy, byla její přílišná mírnost, klid a rezervovanost. Kytarista měl zkrátka pocit, že se mu ze strany bubenice nedostává patřičné podpory. Co o tom soudí ona, není známé, protože neposkytuje rozhovory. Jisté je jedno – naděje, že uslyšíte hrát duo The White Stripes naživo, jsou mizivé. „Bez šance. Leda bychom zbankrotovali a potřebovali rychle sehnat hotovost,“ nechal se slyšet kytarista.

2. R. E. M.

Už je to pět let, co američtí rockeři oznámili konec, tentokrát za tím ale neshody nehledejte. Muzikanti zkrátka měli pocit, že už dosáhli všeho, co kdy chtěli. Momentálně jsou se svým „životem poté“ spokojení, a tak nelze očekávat, že by hned tak vyrazili na nějaké to vzpomínkové turné. „Nesnáším nostalgii a nerad se ohlížím zpátky,“ odpověděl zpěvák R. E. M. John Stipe na dotaz ohledně comebacku.

3. Oasis

Po sluníčkových R. E. M. se dostáváme do temných hlubin echtovní rockerské nenávisti. Bratři Liam a Noel Gallagherovi z Oasis se skutečně nenávidí do hloubi duše. S oblibou se trefují jeden do druhého v poskytnutých rozhovorech, zásadně nenavštěvují rodinné akce, kde se má objevit i ten druhý a už mezi nimi došlo i k potyčkám. Smiřte se s tím, že tuhle kapelu už společně hrát neuslyšíte.

4. My Chemical Romance

Kapela z New Jersey před třemi lety usoudila, že už světu řekla vše potřebné a poklidně se rozešla. Někdejší členové rockové skupiny se momentálně věnují svým sólovým kariérám, ale rozhodně nevylučují, že je ještě někdy uslyšíme hrát společně. „Myslím si, že spolupráce členů My Chemical Romance je naprosto pravděpodobná, jen není jisté, kdy k tomu dojde. Důležité je, abychom se sešli všichni na jednom místě, protože je každý z nás zaměstnaný svými vlastními projekty,“ říká bývalý frontman kapely Gerard Way.

5. Talking Heads

Přes veškerou pochybnost jedno z nejdůležitějších uskupení osmdesátých let. A u konce stály zase – jak jinak -  neshody mezi muzikanty. Multiinstrumentalista David Byrne sice hádky přiznává, ale kapela se podle něj rozpadla kvůli tvůrčím neshodám. Ostatní si už tak jistí nejsou a označují jej za člověka, který není schopen oplácet přátelství. Tak či onak se zdá, že nikdo z členů někdejší legendy nijak zvlášť netouží po tom, stanout opět na pódiu s těmi ostatními.

 

sinfin.digital