5 nejnebezpečnějších míst světa. Sem raději nejezděte

Info.cz

Cestování patří k oblíbeným zálibám. Poznávání a objevování nových míst láká i Čechy. Ne vždy to ale dopadá dobře. Mezi nejnebezpečnější destinace, kterým byste se měli vyhnout, patří místa v Africe i na Blízkém Východě.

1) San Pedro Sula, Honduras

Druhé největší město v tomto středoamerickém státě rozhodně není vhodné pro poklidnou dovolenou. Je tu největší míra násilí a kriminality na světě. Problémem je i rozbujelé pašování drog a černý trh se zbraněmi.

2) Kábul, Afghánistán

Afghánistán patří mezi nejnebezpečnější země světa a jeho hlavní město to jen potvrzuje. Na denním pořádku tu jsou bombové atentáty. Zemi škodí nejen válka, ale také nedobudovaná infrastruktura. Velice rozvinutý je naopak obchod s drogami. Afghánistán je opiová velmoc a na heroinu jsou zde závislé i děti.

3) Mogadišu, Somálsko

Somálské hlavní město je semeništěm zločinu. Realitou, v níž jeho obyvatelé žijí, jsou únosy, vraždění a teroristické útoky. Zemi rozložila občanská válka, která vypukla v roce 1991 po pádu diktátora Muhammada Siada Barreho. Trvá dodnes.

4) Acapulco, Mexiko

Dlouho populární lokalita mezi turisty se v posledních letech proměnila v bitevní pole mexických drogových gangů. V jednom z nejchudších regionů světa došlo jen loni k 1170 vraždám. To jsou více než tři mrtví na jeden den.

5) Bagdád, Irák

Hlavní město Iráku se vzpamatovává nejen z válečného konfliktu v minulém desetiletí, ale musí se vypořádat i s řáděním islamistů z takzvaného Islámského státu, kteří mají část země pod kontrolou. Situace se sice pomalu zlepšuje, vysoká míra nebezpečí ale stále trvá.

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital