5 vánočních trhů nedaleko českých hranic, které rozhodně stojí za návštěvu

04. 12. 2018 • 13:00

Vánoce se nezadržitelně blíží a kde jinde nasát intenzivní atmosféru než na adventních trzích. Pokud vás ale ty tuzemské už nudí, není nic jednoduššího než nasednout do auta, autobusu nebo vlaku a vypravit se jen pár kilometrů za hranice. Vybrali jsme pro vás pět vánočních trhů, které se řadí mezi ty nejhezčí v Evropě a přitom za nimi nemusíte cestovat dlouhé hodiny. 

Na klasické vánoční trhy se můžete vypravit do:
  • Drážďan

  • Vídně

  • Krakova

  • Norimberku

  • Salzburgu

Norimberk

Christkindlesmarkt v Norimberku patří mezi nejoblíbenější vánoční trhy v Evropě. Dokládá to i jeho návštěvnost, během několika málo týdnů jím totiž projde na 2 miliony lidí. Město kromě klasického trhu pořádá i jeden speciální pro děti, na náměstí Hans Sachs Platz se totiž nachází historický dvoupatrový kolotoč.

Salzburg

Projít všechny adventní trhy, které se pojí s městem Salzburg, by určitě nezabralo jen jedno odpoledne. Kromě klasického trhu uprostřed města hned vedle pevnosti Hohensalzburg, totiž můžete navštívit i trh na náměstí Mirabellplatz, který je známý svým hudebním programem.

Krakov

Ti, kteří mají blíže k polským hranicím, nemusejí zoufat. Adventní trhy v Krakově totiž také patří k těm nejhezčím v Evropě, navíc jsou oproti konkurenci levnější. Nečekejte ale, že podobně jako v Rakousku nebo v Německu potkáte nespočet vkusných originálních vánočních dárků. Krakovské trhy se totiž proslavili hlavně díky jídlu. Lidé se sem sjíždějí kvůli grilované kachně, huse a hlavně bigosu, polskému národnímu jídlu.

Vídeň

Drážďany

V Drážďanech si přijde na své opravdu každý, město totiž nabízí hned několik trhů, z nichž každý je zaměřený na něco jiného. Na své si přijdou ti, kteří si přijeli užít romantický víkend, ale i ti, kteří dávají přednost gastronomickým zážitkům.

Pokud se do Drážďan chystáte, rozhodně byste si neměli nechat ujít jednu ze slavností, které během adventu proběhnou. Jendou z nich je například takzvaná „Štolová slavnost“, při které průvod přinese štolu obřích rozměrů na náměstí Altmarkt, kterou pak pekaři rozkrájejí a rozdávají promrzlým návštěvníkům.

Jedny z nejstarších vánočních trhů máme za humny. V Drážďanech se pořádají skoro 600 let>>>