5 věcí, které byste měli smazat z Facebooku

Michaela Kratochvílová

Ačkoliv Facebook neustále pracuje na aktualizacích zabezpečení, není jeho používání bez rizika. Největším nebezpečím pro každého uživatele sociální sítě je on sám sobě. Co jste na sebe možná veřejně vyzradili a může se to obrátit proti vám?

1) Datum narození

Vypadá to na první pohled jako banalita, ale datum narození, spolu s vaším jménem a adresou, může pomoci nepovolané osobě, aby se dostala k citlivým údajům. Může dokonce proniknout k bankovním účtům.

2) Telefonní číslo

Máte zkušenosti s otravným stalkerem? Uveďte na Facebook své telefonní číslo a nejspíš jich budete mít ještě víc.

3) Váš vztah

Jedna věc je počáteční nadšení z toho, že se vám konečně podařilo najít ten správný protějšek. Co když to ale nakonec neklapne? O vašem rozchodu budou najednou vědět úplně všichni. Jaký to asi bude pocit?

4) Aktuální poloha

Je pochopitelné, že se chcete pochlubit, že si zrovna dáváte sushi ve vyhlášeném podniku v centru Tokia. Pokud ale nemáte dostatečně chráněné soukromí, můžete tím udělat radost zlodějům.

5) Citlivé údaje o dětech

Ať už se jedná o fotografie vašich ratolestí nebo třeba adresu jejich školy, jisté je jedno. V nejhorším případě to může nahrát útočníkovi, který dítě zneužije. V lepším případě to může vyvolat trapné chvíle, až z vašich dětí budou náctiletí. 

sinfin.digital