8 triků na vyšší výdrž baterie v iPhonu, které opravdu fungují

Výdrž baterie iPhonu je věčné téma. O časté potřebě nabíjet se mluví jako o velké nevýhodě telefonu. Jenže stačí pár kroků a dodržování několika zásad a sami budete překvapeni, jak dlouho může iPhone vydržet.

Prvním krokem ke zlepšený by měla být analýza současného stavu. Zjistěte, co vám spotřebovává nejvíc energie a případně se toho zbavte.

1) Nepoužívané aplikace

První věcí, kterou byste měli při cestě za delší výdrží absolvovat, je promazávání nepoužívaných aplikací. Platí na to jednoduché pravidlo. V Nastavení vyberte položku Baterie a podívejte se, co vám spotřebovává nejvíce energie.

Prvním krokem ke zlepšený by měla být analýza současného stavu. Zjistěte, co vám spotřebovává nejvíc energie a případně se toho zbavte.

Podle toho si ujasněte, jestli danou aplikaci používáte natolik, že ji skutečně musíte mít nainstalovanou. Pokud máte v telefonu operační systém iOS 10, můžete navíc mazat i Applem předinstalované věci.

2) Aktualizace na pozadí

Dalším žroutem, kterého mnoho lidí podceňuje, jsou aktualizace aplikací na pozadí. Že je aplikace zavřená totiž ještě neznamená, že nespotřebovává energii. Naopak. Často právě provádí věci, o které vůbec nestojíte.

Aktualizace aplikací na pozadí je lepší vypínat, pokud je skutečně nepotřebujete.

Tomu předejdete tak, že v Nastavení zvolíte položku Obecné a Aktualizace aplikací na pozadí. Pak už jen vypnete, co uznáte za vhodné. Samozřejmě platí pravidlo, že čím více, tím lépe.

3) Automatické aktualizace

Když už mluvíme o aktualizacích, je tu i další problém. Automatické aktualizace. Výrobci softwaru totiž chrlí jeden update za druhým, a pokud na jejich instalace nechcete myslet a necháváte je samovolně běžet, přicházíte o značnou část baterie.

Automatické aktualizace vám mohou také zavařit, co se spotřeby týče.

Řešení opět najdete v Nastavení. Tentokrát v sekci iTunes a App Store, kde můžete zakázat automatické stahování aktualizací. Aplikace pak čekají, až update provedete sami. Důležité je však na něj myslet a skutečně ho provádět. Jinak byste mohli ohrozit bezpečnost telefonu.

4) Oznámení

Jestli vám už ten otravný zvuk upozornění zvoní v uších a vy se co deset vteřin koukáte na telefon, není něco dobře. Trpíte nejen vy, popřípadě váš sluch a psychické zdraví, ale také baterie.

Častá oznámení mohou škodit vám i vašemu telefonu. Omezte je na ta nezbytná.

Přitom se toho můžete snadno zbavit. V Nastavení sjeďte úplně dolů na seznam aplikací. Když je rozkliknete, můžete upravovat, jak vám budou dávat najevo novou aktivitu. Tady asi nebudete vypínat vše, ale opět, čím více, tím větší výdrže dosáhnete.

5) Jas

Jeden z největších potížistů se skrývá v jasu. Pokud ho máte nastavený na maximum, můžete si sice vychutnávat krásy displeje plnými doušky, jenže asi ne moc dlouho. Nadměrný jas navíc nemusí být každému zcela příjemný.

Jas můžete upravovat buď ručně, nebo to nechat na telefonu.

Omezit ho můžete opět v Nastavení pod položkou Zobrazení a jas. Tam se dá nastavit, aby se upravoval automaticky podle okolního světla. Ještě lepším řešením ale je si ho nastavovat ručně. Často totiž potřebujete méně jasný displej, než iPhone vyhodnotí. To lze snadno z domovské obrazovky. Stačí jen prstem přejet nahoru.

6) Uzamčení

Občas se stane, že necháte telefon na stole ležet a nezmáčknete tlačítko pro vypnutí displeje. Ten pak zčerná sám. Doba, za kterou tak učiní však záleží na vašem nastavení. Někomu může zhasnout až s vybitím baterie.

Uzamykání obrazovky je jedním z klíčových kroků ke zvýšení výdrže. Důležité je najít ideální dobu.

Když v Nastavení v sekci Zobrazení a jas Uzamčení, můžete si dobu upravit podle libosti. Tady neplatí, že čím méně, tím lépe. Nejmenší doba, tedy 30 sekund, totiž může vést k tomu, že se displej vypne i během používání, což pak baterii škodí více, než kdybyste ho nechali zapnutý delší dobu.

7) Zapnutá Wi-Fi a Bluetooth

Lidé s jablečným strojem často zapomínají, že telefon už dávno není jen prostředkem k volání a posílání SMS. S tím souvisí i napájení. Kondici baterie neprospěje, pokud budete neustále k něčemu připojení. Zvlášť častou chybou je zapomínání vypínání Wi-Fi a Bluetooth. Ty pak neustále vyhledávají okolní sítě.

I z domovské obrazovky se dá zařídit spousta věcí. Kromě jasu zde můžete ovládat třeba Wi-Fi nebo Bluetooth.

Tady existuje opět snadná rada. Vyjeďte na domovské obrazovce prstem nahoru, jako kdybyste chtěli upravit jas. Najdete tu i kolečka se symboly pro obě služby. Stiskem je pak zapnete, nebo vypnete.

8) Sledování kondice

Možná nejvíc utajená věc, která ale umí spotřebovat znatelné množství energie. Aniž o tom víte, iPhone funguje také jako krokoměr. V aplikaci Zdraví pak monitoruje vaši tělesnou aktivitu. To je dobré, pokud to skutečně využíváte. Jenže některým natropí tato vymoženost víc škody, než užitku.

Krokoměr je užitečná věc, ale jen pro někoho. Když ho nepotřebujete, je lepší vypnutý.

Pomůžete si v Nastavení, kde se nachází položka Soukromí. V ní klikněte na Pohyb a kondice a deaktivujte možnost Sledování kondice.

SDÍLET
sinfin.digital