9 věštců, zvířat či předmětů, kteří předpověděli Trumpa

Info.cz

Vítězství republikánského kandidáta Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách předpokládal málokdo. Přesto se podle serveru Slate našli nejen lidé, ale i zvířata či předměty, které měli o výsledku jasno dávno před hlasováním voličů ve Spojených státech.

1) Konzervativní rozhlasový moderátor John Fredericks

Už v dubnu 2015, tedy ještě před oznámením Trumpovy kandidatury, prohlásil, že pokud realitní magnát půjde do voleb, stane se americkým prezidentem.

2) autor politického podcastu Bill Mitchell

Trumpův velký fanoušek na nevyhnutelnost republikánova vítězství na svém účtu na sociální síti Twitter neúnavně upozorňoval dlouhé měsíce. Poprvé loni v červenci.

3) autor komiksu Dilbert Scott Adams

V srpnu 2015 napsal, že Trump vyhraje, pokud bude Hillary Clintonové čelit skandálu. Demokratická kandidátka do závěru kampaně nedokázala setřást podezření, že ohrozila státní tajemství, když jako ministryně zahraničí používala soukromý server pro elektronickou poštu.

4) rozhlasový moderátor Tom Anderson

Už loni v srpnu napsal, že Trump vyhraje. Přiměl ho k tomu obrovský zájem jeho posluchačů o osobu republikánského kandidáta.

5) novinář Felix Salmon

Známý novinář a komentátor loni v lednu podotkl, že Trump může vyhrát prezidentské volby díky tomu, že osloví lidi, jejichž život se během vlády Baracka Obamy nezlepšil.

6) režisér Michael Moore

Levicový dokumentarista v červenci upozornil na to, že nespokojenost mnoha amerických bělochů může Trumpa dostat do Bílého domu.

7) dýně a ruský lední medvěd

Zvíře zachycené výše na fotografii dalo najevo, komu fandí, když se zakouslo do dýně s Trumpovou vlaječkou, zatímco tu ozdobenou portrétem Hillary nechalo netknutou.

8) věštci B. E. Lewis, Kelle Sutliffová Uversa Oumbajuahová, Uri Geller

V listopadové anketě amerického serveru Newsmax mezi věštci se tito trefili. Uri Geller například na základě toho, že jméno Donald Trump má 11 písmen stejně jako jméno Baracka Obamy či George W. Bushe, tedy obou posledních amerických prezidentů.

9) vysokoškolský profesor Allan Lichtman

Lichtman správně předpověděl vítěze prezidentských voleb během posledních 30 let a skóre si nepokazil ani letos. I když předpovídal, že Trump celkově získá více hlasů než Clintonová, což se nakonec nestalo. 

sinfin.digital