Amazon křísí Pána prstenů. Hledá, kdo mu z kultovní fantasy vykouzlí špičkový seriál

Společnost Amazon začala jednat s Warner Bros. a dědici J.R.R. Tolkiena o možné adaptaci slavného díla Pán prstenů, konkrétně by se podle serveru Variety mělo jednat o seriál. 

Ředitel společnosti Amazon Jeff Bezos přiznal, že vyjednávání je na samém začátku a žádná finální dohoda ještě nevznikla. Bezos sám je velkým fanouškem žánru fantasy, čímž by se podle zmíněného serveru dalo vysvětlit, proč se osobně do rozhovorů s tvůrci zapojil.

Babišův exporadce: Skandál! Úředníci MF můžou do živých spisů, gestapo už není nadsázka

Snaha o získání práv na kultovní příběh a jeho postavy ale není tak úplně překvapivá. Sám Bezos nedávno sdělil, že chce tvorbu studia odklonit od seriálů jako je Transparent nebo Mozart in the Jungle a soustředit se na tvorbu, která bude mít globální potenciál.

Amazon se na poli seriálů potýká s ostrou konkurencí Netflixu nebo s rostoucími ambicemi společnosti Apple.

Studio Amazon musí samozřejmě jednat nejen s dědici spisovatele J.R.R. Tolkiena, který třísvazkový román zveřejnil už v polovině 20. století, ale také se studiem Warner Bros., které drží podstatnou část licencí. Právě mezi slavným studiem a dědici J.R.R. Tolkiena vznikl v roce 2012 spor, který vyústil v soudní tahanice a skončil až v polovině letošního roku.

Topolánek chce rozbít blok Zeman-Babiš. Silný kandidát se spornou minulostí, shodují se experti

Dědicové slavného autora vinili Warner Bros. z toho, že s právy na Hobbita a Pána prstenů nenakládají dobře. Vadilo jim například necitlivé umístění postav ve videohře a po studiu požadovali částku 80 milionů dolarů. Nakonec se obě strany dohodly, bližší informace ale neposkytly.

SDÍLET
sinfin.digital