Američance se splnil sen, v loterii vyhrála 17 miliard. Celá šťastná nyní prozradila, co udělá

Netrvalo dlouho, než dala třiapadesátiletá Mavis Wanczyková vale massachusettské nemocnici, kde byla zaměstnaná. Práci už nepotřebuje, vyděláno má totiž na několik generací dopředu. Žena se stala výherkyní nejoblíbenější americké loterie Powerball a připsala si druhou nejvyšší výhru v historii USA. Wanczykové její los přinesl 758 milionů dolarů (16,7 miliard korun). 

„Minulou noc, kdy losovali čísla, tak jsem si vůbec neuvědomila, že jsem vyhrála. Nyní už vím, že jsou peníze moje. Už jsem byla schopná si to připustit, ale jsem pořád pořádně vyděšená,“ prohlásila žena na tiskové konferenci. „Měla jsem svůj malý sen, v jehož splnění jsem se ani neodvažovala doufat, a nyní je zde,“ dodala.

Výbušná zpráva pro vládu: Hazardní lobby tlačí na politiky, kde může. Zákon o hazardu jí jde na ruku

Wanczyková doufala, že ze svého zaměstnání, kde strávila 32 let, odejde do důchodu předčasně. Nyní se jí to jistě podaří. Žena již podala výpověď a jediné, nad čím se rozhoduje je, zda si celou částku vyzvedne naráz, nebo zda si ji od loterijní společnosti nechá vyplácet v 29 ročních splátkách. „Chci teď být chvíli sama,“ oznámila žena své plány pro nejbližší budoucnost.

Wanczyková, která čísla vybírala podle dat narození rodinných příslušníků, však nezíská celou částku. Podstatnou sumu totiž spolykají daně, i přesto však šťastné výherkyni zbyde na útraty asi 443 milionů dolarů (9,7 miliardy korun).

SDÍLET
sinfin.digital