Autor hudby k Simpsonům dostal po 27 letech padáka. Producenti prý hledají „jiný styl“

Známý americký filmový a hudební skladatel Alf Clausen po 27 letech končí spolupráci s autory nejoblíbenějšího animovaného seriálu Simpsonovi. Překvapivou zprávu se dozvěděl od producenta Richarda Sakaiho, který mu prý zavolal, že seriál hledá „jiný druh hudby“. Sdělil to americkému serveru Variety. 

Alf Clausen strávil skládáním hudby pro Simpsonovi značnou část života, díky seriálu navíc získal 23 nominací na cenu Emmy a dvě z nich vyhrál. Za práci pro oblíbený animák získal také pětkrát cenu Annie.

Téměř tři desítky let v seriálu z něj tak činí jednoho z nejuznávanějších tvůrců hudby pro animovaný seriál v televizní historii. Odchod je pro Clausena o to těžší. Jak Variety připomíná, Clausen týdně spolupracoval s 35členným orchestrem, na kterém otec Simpsonových Matt Groening od začátku trval.

Náklady na nahrávací studio, peníze pro hudebníky a pro Clausena samotného se ročně vyšplhaly do milionů dolarů. Jeho propuštění i proto obestírají spekulace o snaze producentů snížit náklady na seriál, a to navzdory obřím ziskům, které televizi Fox a producentské společnosti Garcie Films ze Simpsonů jde. Stanice to odmítla komentovat. 

SDÍLET
sinfin.digital