Babička z Británie si po dvou měsících vzala 27letého Nigerijce. Úřady ho do Británie odmítají pustit

Info.cz, ekb

Dvaasedmdesátiletá Angela Nwachukwuová z hrabství Dorset na jihozápadě Velké Británie je přesvědčená, že našla lásku svého života. S 27letým mladíkem z Nigérie se seznámila na Facebooku, netrvalo dlouho a odletěla za ním do Afriky. Po pouhých dvou měsících známosti si Nigerijce vzala, úřady však navzdory oddacímu listu odmítají jejímu nigerijskému manželovi udělit vízum. A zatímco je babička z Británie rozhodnutím úřadů zdrcená, lidé na sociálních sítích mají jasno – jde o podvodníka. To ale Angela i její rodina odmítají.

Angela Nwachukwuová žije v přesvědčení, že prožívá příběh jako vystřižený z červené knihovny. „Viděla jsem, že mi mladý muž poslal na Facebooku žádost o přátelství, nemohla jsem uvěřit svému štěstí,“ svěřila se britským médiím. „Divila jsem se, proč si přidal právě mě, ale přijala jsem a on mi okamžitě poslal zprávu, ve které mi psal, jak krásná je moje profilová fotka,“ říká 72letá babička.

Taháme z moře magory, kteří věří blbostem. Chtějí všechno zadarmo, říká cestovatel Přibáň

„Psali jsme si celé hodiny, o našich rodinách a koníčcích – bylo to jako bychom se znali léta,“ vzpomíná na doby, kdy se znali jen ze zpráv a fotek. Synové Angely se zpočátku obávali, že je Nigerijec pracující jako počítačový inženýr podvodník, který chce z matky jen vytáhnout peníze. Snažili se proto o něm zjistit víc na sociálních sítích. Když žádné důkazy nenašli, došli k závěru, že to s matkou myslí vážně.

V březnu 2015 je pak nigerijský mladík požádal o ruku jejich matky prostřednictvím videohovoru. Koupil prstýnky a šťastná Angela odletěla do Nigérie. „Byla mezi námi tak úžasná chemie. Věděla jsem, že to je moje spřízněná duše,“ vzpomíná. „Plánovali jsme dovršit náš vztah až o svatební noci, ale nedokázali jsme od sebe odtrhnout ruce.“

3295689:article:true:true:true

Nyní se Angela snaží dostat svého o 45 let mladšího manžela do Británie. Úřady zamítly jeho turistické vízum, aby mohl manželku v zemi navštívit – věří totiž, že už Británii neopustí. Aby se viděli alespoň na chvíli, Angela ho navštívila v Nigérii. Cesty a snaha dostat manžela do ostrovního království ji už stály 20 tisíc liber.

„Byla jsem tak odhodlaná opatřit mu víza, dokonce jsem najala právníky, abych proti rozhodnutí bojovala. Stálo to tolik peněz, ale bylo to k ničemu,“ říká zdrcená důchodkyně. Naději ale neztrácí a snaží se získat studentské vízum, aby muž v Británii dokončil svůj magisterský titul.

SDÍLET
sinfin.digital