Bezohledný svět modelingu vysál duši 14leté modelky. Dívka zemřela vyčerpáním po pádu na pódiu

Teprve čtrnáctiletá ruská modelka Vlada Dzyuba přišla o život kvůli totálnímu vyčerpání. Dívka podepsala smlouvu s čínskou společností, která ji měla držet v doslova otrockých podmínkách. Školačka se zřítila k zemi přímo během přehlídky, o dva dny později zemřela.

Práce v módním byznysu není nic jednoduchého. Neustálý stres, podvyživenost a mnohahodinové přehlídky nejsou snadné ani pro dospělé ženy. Teprve čtrnáctiletá dívka za vysněnou práci však zaplatila vlastním životem.

Vlada měla trpět chronickou meningitidou, jenže kvůli podmínkám své tříměsíční smlouvy s čínskou společností neměla nárok na zdravotní pojištění. Dívka se prý také příliš bála toho, aby vyhledala lékaře a zvolnila tempo v práci. 

Polák unesl britskou modelku. Chtěl za ni sedm milionů a hrozil, že ji prodá na sex

To se jí nakonec stalo osudným. Během třináctihodinové módní přehlídky v Šanghaji se zřítila k zemi chvíli před tím, než měla opět nastoupit na molo. Z bezvědomí se pak už nikdy neprobrala. O dva dny později totiž mladá dívka zemřela. Moskva se podle listu The Daily Mail nechala slyšet, že hodlá vyšetřit, za jakých podmínek společnost dívku zaměstnávala a zda nedošlo k protiprávnímu jednání. 

Další články nejen ze světa showbyznysu si přečtěte na webu Blesk.cz.

SDÍLET
sinfin.digital