Bill Gates se omluvil za největší nesmysl ve Windows. Toto by dnes udělal jinak

Jeden z nejbohatších mužů planety a zakladatel Microsoftu Bill Gates se opět omluvil za nepovedenou vlastnost systému Windows. Mnohými lidmi proklínaný trojstisk kláves Control – Alt – Delete, používaný například při přihlášení do systému, je podle charizmatického Gatese velmi neobratný a nyní by jej nahradil příjemnějším řešením.

„Omlouvám se. Omlouvám se za to, že jsme vám to udělali v tomto ohledu tak otravné,“ prohlásil ve středu Gates během newyorského obchodního fóra, čímž přiměl posluchače ke smíchu a potlesku vestoje. „Pokud bych mohl nyní navrhnout jednu změnu systému, tak bych pro tuto funkci vytvořil samostatnou klávesu,“ řekl Gates podle serveru CNN.

Není to přitom poprvé, co se miliardář a filantrop pustil do nenáviděného trojstisku, který je téměř nemožné provést jen jednou rukou. Před čtyřmi lety v tomto ohledu řekl, že za problém může společnost IBM.

Gates se pořádně plácl přes kapsu. Charitě věnoval přes osmdesát miliard, nejvíce od roku 2000

„Já jsem chtěl jedno samostatné tlačítko pro tuto funkci. Ale designér z IBM, který navrhoval klávesnici, nám to jedno tlačítko nedal. Tak místo něj máme nyní tři,“ řekl tehdy Gates.

Použití tří kláves po téměř celé délce klávesnice bylo zavedeno proto, aby vývojáři zamezili nechtěnému zmáčknutí jediného samostatného tlačítka při běžném používání počítače a tím zvýšili uživatelský komfort. Těžko říct, jestli se jim to povedlo podle očekávání.

SDÍLET
sinfin.digital