Brity znechutil případ křesťanské dívky v péči muslimských pěstounů. Matka „závislačka“ si jejich obvinění vymyslela

Příběh pětileté křesťanské holčičky z Velké Británie v zemi vyvolal vlnu pobouření. Dívenku, která byla odebrána biologickým rodičům, totiž do péče dostali muslimští pěstouni, kteří jí údajně nutili učit se arabsky, zakázali jí jíst slaninu a tvrdili jí, že jsou „Vánoce a Velikonoce hloupé“. O případu informoval deník Times s odvoláním na dívčinu matku. Nejnovější zprávy však ukázaly, že má matčina verze velké trhliny. Sama totiž vyrostla v muslimské rodině a dceru jí úřady odebraly kvůli závislosti na pití alkoholu a prostituci.

Matka holčičky deníku Times tvrdila, že je její dcera u muslimských pěstounů nešťastná a že jí prosila, aby se už do rodiny, kde se „nemluví anglicky“, vracet nemusela. Muslimští pěstouni jí údajně měli zakazovat nosit křížek a jíst vepřové.

Muslimové jsou v Evropě dobře integrovaní, tvrdí studie. Většina společnosti je ale stále odmítá

Podle soudních dokumentů, o kterých dnes informoval deník The Telegraph, však byl příběh prezentovaný matkou ve skutečnosti trochu jinak. Samotní prarodiče malé dívky totiž pocházejí z „muslimského prostředí, víru ale nepraktikovali“. Přestože tedy matka holčičky vyznává křesťanství, sama vyrostla v muslimské rodině.

Nová zjištění navíc ukázala, že byla dívenka biologické matce v březnu odebrána po policejním zásahu. Matka totiž zjevně trpí závislostí na alkoholu, užívá kokain a byla zatčena kvůli prostituci. Úřady navíc popírají, že by se v rodině muslimských pěstounů nemluvilo anglicky, jak matka dítěte tvrdila deníku The Times.

Do případu se vložil i vládní poradce pro výchovu Martin Narey, podle kterého by nemělo být pěstounům zakazováno starat se o děti jen proto, že jsou odlišné etnické nebo náboženské příslušnosti. „Barva pleti nebo náboženství v roce 2017 nehraje roli,“ řekl pro Telegraph.

Britové se islamistů nezbaví. Nebezpečné radikály není kam vyhostit a nikdo to nechce platit

S tím souhlasí i sociální odbor obvodu Tower Hamlets, kde žije největší podíl muslimů v Británii a pěstouni bílé pleti zde tvoří jen 24 procent.

„Naši pěstouni jsou kvalifikovaní lidé z různých prostředí, kteří mají s péčí o děti bohaté zkušenosti. Představují rozmanitou tvář naší čtvrti, která je místem, kde spolu lidé z různých prostředí dobře vycházejí,“ říká ředitelka sociálního odboru Debbie Jonesová, která hned po zveřejnění příběhu v Times upozorňovala na to, že jsou v něm nepřesnosti.

Politické zemětřesení: 15 volebních důsledků, které zásadně promění Česko. Komentář V. Dostála

Londýnský obvod Tower Hamlets, odkud holčička pochází, nyní navrhuje, aby byla dívka svěřena do péče její babičky, která ale žije v zahraničí. Soud s návrhem údajně souhlasí.

SDÍLET
sinfin.digital