Češi na internetu hledají jak opravit okno nebo pračku. Google odhalil, co trápí kutily v jiných zemích

Když se vám doma něco rozbije a nechcete hned kupovat novou věc, je třeba staré zařízení spravit. Zatímco dříve lidé horečně hledali po skříních a krabicích návody, nyní většinou použijí Google. Společnost teď data z vyhledávače posbírala a v přehledné infografice znázornila, co moderní kutilové na celém světě chtějí spravovat nejčastěji.

Mezi tři nejvíce opravované věci patří podle Googlu okna, zdi a dveře. Ty dominují ve všech zemích světa. Následně už se ale výsledky liší. Severoameričané například potřebují často spravovat záchody, země bývalé Východní Evropy zase pračky. V teplejších oblastech shání návod na opravu ledničky.

V Česku jsou tuny vaječných výrobků s jedovatým fipronilem, varují Němci. Měly jít do cukrovinek

V Česku se lidé nejvíce Googlu ptají, jak spravit okno. O něco méně Čechů chce vědět, co dělat s rozbitými dveřmi nebo zdí. Jako v dalších zemích bývalého východního bloku následuje oprava pračky.

Obecně jsou ve vyhledávání populární témata ohledně vaření, randění, peněz nebo zdraví. Mnoho lidí například touží vědět, jak si uvařit vajíčka, zaujmout dívku, vyplnit šek nebo uvázat motýlka. Populární jsou i recepty na zhubnutí nebo naopak nabírání váhy.

SDÍLET
sinfin.digital