Chcete být úspěšní? Vstávejte brzy jako šéf Applu, čas se vám ale líbit nebude

Čas je v 21. století obecný problém a ti nejúspěšnější lidé ho mají ještě o něco méně. Aby si vrcholní manažeři a výkonné ředitelky našli čas také na své blízké, musejí si pořádně přivstat.

Většina úspěšných lidí vstává brzy a důvod je jednoduchý. Jedině tak mají čas v poklidu splnit všechny své denní povinnosti a najít si prostor i na sebe. Výkonný ředitel Applu Tim Cook si tak nařizuje budíček už na 3:45. Ráno odpovídá na maily, aby měl náskok, zaskočí si zacvičit a stihne i kafe ve svém oblíbeném Starbucks.

Bez ranního cvičení se neobejde ani první dáma USA Michelle Obamová. O půl páté tak vstává, aby na sobě stačila zapracovat, než se vzbudí zbytek rodiny. „Když si nemůžu zacvičit, necítím se dobře. Mám potom deprese,“ přiznala prezidentova žena.

Své práci dává maximum také šéfka Xeroxu Ursula Burnsová. Od čtvrt na šest zpravidla odpovídá na maily, a to i přesto, že se často dostane do postele až po půlnoci. Ve svém nabitém programu si – jak jinak – najde čas i na cvičení.

Jack Dorsey z Twitteru si s oblibou dopřeje za svítání šestikilometrový jogging a následně medituje. Výkonná ředitelka Pepsi Indra Nooyiová je na nohou každé ráno už ve 4:00. „Říká se, že spánek je dar od Boha. Pak je to asi jeden z těch, kterými jsem nebyla obdařena,“ zamýšlí se byznysmenka.

SDÍLET
sinfin.digital