Dvanáctiletá školačka spáchala sebevraždu. Týral mě učitel, napsala v dopise na rozloučenou

Dvanáctiletá indická školačka spáchala v neděli sebevraždu. V dopise na rozloučenou napsala, že ji týral její učitel. Matka dívky tvrdí, že její dcera spáchala sebevraždu kvůli tomu, že byla ve škole vystavena ponížení za menstruaci. 

„Nevím, proč si na mě můj učitel stěžuje. Stále nemůžu pochopit, proč mě takhle obtěžují a mučí. Mami, promiň mi to,“ napsala dívka v dopise na rozloučenou. Krátce poté v pouhých dvanácti letech spáchala sebevraždu.

Zarmoucená matka obvinila ze smrti své dcery učitele. Ten jí měl v minulosti bít za to, že si nenapsala úkoly. K sebevraždě mohlo dívku dovést také ponížení, kterému byla údajně ve škole vystavena kvůli menstruaci.  

„Moje dcera dostala měsíčky, když byla ve škole. Když o tom řekla svému učiteli, dostala místo vložky hadr na prach. Učitel ji navíc přikázal, aby opustila třídu. Jak může dvanáctiletá dívka ustát takové ponížení?“ řekla BBC. O den později dívka spáchala sebevraždu.

Dívka dotlačila přítele zprávami k sebevraždě. Čeká ji pobyt za mřížemi

Menstruace je v Indii tabu. Na menstruující ženy je pohlíženo jako na nečisté či dokonce prokleté. Policie nyní případ vyšetřuje. 

SDÍLET
sinfin.digital