Egypťanka váží půl tuny. Život jí má zachránit indický chirurg

36letá žena údajně skoro celý život nevyšla z domů, kvůli extrémní hmotnosti je upoutaná na lůžko. Její váha se jen odhaduje. Pokud se ale potvrdí, bude nejtěžší ženou světa. Teď svůj život svěří do rukou prominentního indického chirurga. Ten ale přiznává, že operace bude riskantní.

 

Iman abdal Atyová málem nikam neletěla. Indické velvyslanectví v Káhiře jí odmítlo udělit vízum, protože si pro něj nebyla schopna dojet osobně. Po tom, co se do případu vložil chirurg Muffazal Lakdavala, který apeloval na indickou ministryni zahraničí, přišel zlom.

Doktor Lakdavala podle fotografií odhaduje, že Iman váží nejméně 450 kilogramů. Její rodina uvedla, že při porodu měla pět kilogramů a byla jí diagnostikována elefantiáza ( choroba, která způsobuje zvětšení končetin).

„Moje první reakce byla: Jak to, že je vůbec naživu?“

Lakdavala tuto diagnozu považuje za chybnou a věří, že ženě dokáže na rozdíl od egyptských doktorů pomoci. Deník Times of India napsal, že lékař operoval prominentní indické politiky včetně dvou ministrů. On sám uvedl, že už pomáhal extrémně těžkým lidem. Zákrok, který má provést na Egypťance, ale označil za velmi riskantní. 

SDÍLET
sinfin.digital