Eminem rozcupoval Trumpa. 5 hlavních bodů z vystoupení, ve kterém ho nazval „rasistickým dědkem"

Populární raper Eminem se tvrdě opřel do amerického prezidenta Donalda Trumpa. Eminem během svého více než čtyřminutového vystoupení na vyhlašování cen afroamerické televize BET odsoudil přístup šéfa Bílého domu k menšinám, vojákům nebo k hráčům profesionální ligy amerického fotbalu NFL, s nimiž v poslední době Trump dostal do konfliktu.

Eminem začal vystoupení tím, že „přišel dupat po prezidentovi“, nazval ho „rasistickým 94letým dědkem“ a obvinil z chybějícího respektu k armádě.

Krym není hotová věc, bouří se Porošenko i Berlín. Zemana ale přímo nejmenují

Není to přitom poprvé, kdy se raper do Trumpa opřel. Kritizoval ho už před rokem v době vrcholící kampaně, kdy se o něm vyjádřil jako o „neřízené střele, která drží prst na knoflíku.“ Protitrumpovská hesla vykřikoval také na nedávném hudebním festivalu v britském Readingu.

Nyní přišla další várka nadávek a výčitek ve vystoupení nazvaném The Storm (Bouře). Eminem pojmenováním odkazoval na nedávné Trumpovo setkání s armádními veliteli, na kterém tajuplně mluvil o „klidu před bouří“, aniž by vysvětlil, co tím vlastně myslel. Co tedy raper pronesl?

 

Je to kamikaze, jenž pravděpodobně způsobí jaderný holocaust

Eminem v této části mluví o rostoucím napětí mezi Spojenými státy a Severní Koreou, které Trump podporuje některými silnými prohlášeními. Mluvil třeba o „ohnivé zlobě, která KLDR stihne, pokud nepřestane s provokacemi“, Kim Čong-una zase označil za malého rakeťáka.

Jak kroužkovat při volbách? Můžete označit až čtyři favority. Poradíme, jak na to

Křičí „vysušte bažinu“, jelikož je v pohyblivém písku

Raper kritizoval Republikánskou stranu, která podle něj chybovala, když neodsoudila Trumpa za jeho výroky o tragédii ve městě Charlottesville. V srpnu tam pravicový radikál najel autem do demonstrantů a jedu ženu zabil. Prezident tvrdil, že chyba je na obou stranách.

Útočí na NFL, tak se na to soustřeďme, místo, abychom mluvili o Portoriku nebo zbrojní reformě v Nevadě

Eminem se do Trumpa pustil kvůli tomu, že místo, aby řešil situaci na hurikánem zdevastovaném Portoriku nebo debatu o regulaci zbraní po útoku v Las Vegas, raději tweetuje o svém sporu s hráči NFL. Muzikant také vyjádřil podporu Colinu Kaepernickovi, který loni přišel s myšlenkou pokleknutí při americké hymně jako protestu proti násilí na lidech tmavé pleti. Právě kvůli tomu Trump fotbalisty vulgárně kritizoval.

 

Nemá rád válečné hrdiny, kteří se nechali chytit

Raper obvinil Trumpa z dvojího metru. Zatímco se obořil na fotbalisty, že nerespektují armádu, sám „plive do tváře veteránů“, kteří bojovali za Ameriku. Eminem připomněl prezidentův výrok o senátoru Johnu McCainovi, který strávil pět let Vietnamské války jako zajatec. „Mám rád lidi, kteří se nenechali chytit,“ prohlásil Trump v roce 2015.

Telička se s Babišem rozešel ve zlém, jejich spolupráce definitivně končí

Ameriko, povstaň

Vystoupení končí ultimátem. Eminem řekl, že lidé nemohou být jeho fanoušky, pokud zároveň podporují Trumpa. „A pokud se nemůžete rozhodnout, koho máte rádi víc, na čí straně budete stát, udělám to za vás. Běžte do pr…,“ rapoval a zároveň vyzval zbytek Ameriky, aby se Trumpovi postavil.

SDÍLET
sinfin.digital