Fritzlův dům opět ožije, kupec ho přestaví na bytovku

Info.cz

Nechvalně proslulá adresa Ybbstraße v rakouském Amstettenu, kde Josef Fritzl 24 let věznil a znásilňoval svou dceru Elisabeth, by opět měla mít nájemníky. Dům koupili Ingrid Housková spolu s ruským obchodním partnerem a chtějí v něm zřídit byty, které budou pronajímat.

Sklep, ve kterém Josef Fritzl držel téměř čtvrt století svou dceru Elisabeth a sedm jejich potomků je už tři roky zabetonovaný, dům teď ale získal nového majitele. „Souhlasí to. Moje žena se spolu se svým obchodním partnerem ucházela o Fritzlův dům na Ybbstraße v Amstettenu,“ řekl rakouskému listu NÖN manžel Ingrid, hostinský Herbert Houska.

K předání klíčů by mělo podle jeho slov dojít ještě tento týden. Noví majitelé chtějí dům hrůzy přestavět na byty. „Máme v našem pohostinství mnoho učňů, které potřebujeme ubytovat. Hlásí se nám ale už i další zájemci, kteří by si přáli v domě bydlet,“ vysvětlil Houska.

Dům byl k mání v konkurzu za 160 tisíc euro (přibližně 4,3 milionu korun) a kupci chtějí, aby se jeho historie začala psát opět od nuly. „Není možné nechat ten dům navěky opuštěný. Musíme do něj opět přivést život. Za dva roky to bude zase stavení jako každé jiné,“ je přesvědčený hostinský.

V minulosti se uvažovalo o tom, že by v nechvalně proslulém domě vznikly prostory pro ubytování uprchlíků, ale návrh nakonec neprošel. Stejně dopadla varianta, která hovořila o tom, že by se mělo stavení zcela zbourat.

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital