Fungují a neobsahují jen řeči. 10 motivačních knih, které stojí za to

Info.cz

Co s vlastním životem? Jak ustát problémy v práci? A jak mluvit s lidmi kolem sebe? Titulů, které poradí, jsou na trhu tisíce. Některé slibují rychlý výdělek a „zaručené rady“, které vám zajistí trvalé štěstí. Fungují ale? Vybrali jsme 10 motivačních knih osvědčených autorů, které skutečně mají od čtenářů pozitivní ohlasy.

 

1) Mark Dzirasa: 21 dnů – Jaroslava Timková

Vyprodaný bestseller, který tvoří rozhovory se světoznámým motivačním speakerem a koučem Markem Dzirasou. Nabízí praktické návody pro osobní růst, ale k tomu také rituály a praktiky ze spirituálních tradic všech kontinentů.

2) Tajemství vnitřní mluvy: Úspěšná sebemanipulace – Ivo Toman

Bestseller v Česku i na Slovensku a příběh člověka, který v životě uspěl, přestože se narodil postižený a měl problémy se sebevědomím. I když ho posílali do zvláštní školy, vystudoval vysokou školu. Nyní je majitel prosperující mezinárodní firmy, úspěšný autor vzdělávacích programů a školitel.

3) O emocích – Osho

Známý indický autor ve své knize pomáhá pochopit kořeny emocí a poskytuje informace o tom, jak lépe zvládat své reakce a dozvědět se více o sobě i druhých. Osho učí, jak můžeme plně prožívat své emoce a tvořivě s nimi zacházet, aby náš život byl bohatší.

4) 7 návyků skutečně efektivních lidí – Stephen R. Convey

Convey je autorem řady známých motivačních knih. Tato publikace vyšla v desítkách jazyků a popisuje sedm návyků, která je podle autora potřeba si osvojit, abychom jednali efektivně. Má pomoci k harmonickému životu a cílevědomosti.

5) Síla zvyku – Charles Duhigg

Proč se někteří lidé a firmy snaží o změnu roky, zatímco jiní se změní přes noc? Jak se zvyky utvářejí, proč vůbec existují a lze s nimi něco dělat? Na to se snaží v knize Síla zvyku odpovědět Charles Duhigg.

6) Mind Fuck – Petra Bock

Německá autorka se v knize zabývá takzvanou mentální sabotáží, která se projevuje, když si například nedůvěřujeme nebo lpíme na vztahu, který pro nás není dobrý. Čtenáře chce vést k pochopení, jak psychické blokády fungují, proč je máme a jak je překonat.

7) Myšlení, rychlé a pomalé – Daniel Kahneman

Izraelsko-americký psycholog v knize odhaluje, jak přemýšlíme. Text představuje dva hlavní systémy v našem mozku, které řídí, jak se chováme a podle čeho se rozhodujeme. Kahneman vysvětluje, jak přemýšlíme, na základě čeho se rozhodujeme, proč se náš mozek mýlí a do kterých psychologických pastí se chytá.

8) Pravidla úspěchu – Jack Canfield

Americký motivační řečník ve své knize Pravidla úspěchu nabízí 64 praktických a podnětných pravidel, která by podle něj měl dodržovat každý, kdo se chce pohnout dopředu.

9) Jak se zbavit starostí a začít žít – Dale Carnegie

Autor několika motivačních bestsellerů nabízí řadu praktických a vyzkoušených rad, jak řešit situace, které působí starosti. Popisuje sedm způsobů, jak si vypěstovat duševní postoj, který povede ke klidu a štěstí.

10) Moc podvědomí – Joseph Murphy

Světoznámý bestseller Josepha Murphyho, který napsal desítky knih, je zaměřen na podvědomí. To je podle autora dokonce rozhodující silou, která určuje nejen duševní, ale také tělesný a společenský rozvoj člověka. Na množství konkrétních příkladů Murphy uvádí, jak postupovat, aby člověk dosáhl úspěchu v zaměstnání, podnikání a dalších oblastech života.

 

 

 

sinfin.digital