GALERIE: 5 nejděsivějších míst světa. Přízraky, šílený lékař a koncentrované zlo

08. 03. 2017 • 08:00

Míst, která mají tísnivou atmosféru, jsou po světě stovky. Někteří se domnívají, že jsou v pozadí paranormální aktivity. Jiní lidé tvrdí, že zlé skutky spáchané na nějakém místě tam po sobě mohou zanechat svou stopu. Kde pocítí i ti nejotrlejší návaly úzkosti?

Isla de las Munecas

Na jihu Mexico City leží místo, které každoročně navštěvují jen skutečně otrlí turisté – Isla de las Munecas neboli Ostrov panenek. Na malém kousku pevniny obklopeném vodní plochou tu ze stromů visí stovky starých panenek, některé z nich už značně nahlodané zubem času. Ostrůvek kdysi patřil muži jménem Julian Santana Barrera, který v přilehlém vodním kanálu nalezl tělo mrtvé dívenky. Aby zahnal zlé duchy, začal Mexičan sbírat panenky a jejich součásti a rozvěsil je po stromech a keřích celého ostrůvku. Když Barrera v roce 2001 zemřel, panenky zůstaly a dodnes působí na návštěvníky nesmírně tísnivým dojmem.

Tower of London

Někdejší sídlo anglických králů je přízraky doslova prošpikované, což ostatně není až tak s podivem, pokud se zamyslíme nad tím, jak krutá byla historie ostrovního království. V hradu nad Temží tak lze podle legend narazit třeba na popravené manželky chlípného krále Jindřicha VIII. Annu Boleynovou a Kitty Howardovou. Společnost jim dělá arcibiskup z Canterbury Thomas Becket nebo princové, co měli tu smůlu, že byli ve zdejších zdech za svého života uvězněni – Edward V. a Richard ze Shrewsbury. Pokud si tedy na duchy potrpíte, vězte, že v Toweru budete skutečně v královské společnosti.

Hrad Edinburgh

Když se mohou rojit přízraky v Anglii, tak musí být i ve Skotsku. Hrad Edinburgh, který se tyčí nad stejnojmenným hlavním městem země, se může pochlubit bezhlavým bubeníkem, strašidelným psem a také přízračným dudákem. Tajuplná zákoutí středověké pevnosti se svými nadpřirozenými obyvateli se stala předmětem zkoumání vědců, kteří neváhali na deset dní do akce nasadit digitální kamery, přístroje pro noční vidění, termovizi a 240 dobrovolníků. Výsledek? Polovina lidí tvrdila, že viděli strašidelné jevy, pocítili náhlé změny teploty nebo měli pocit, že se cosi neviditelného dotýká jejich oblečení.

Tuol Sleng

V roce 1975 se stala někdejší škola po přestavbě jedním z nejpříšernějších vězení světa, kde z dvaceti tisíc vězňů přežilo svůj pobyt pouhých sedm lidí. Dnes slouží Tuol Sleng jako muzeum genocidy a připomíná hrůzovládu Rudých Khmérů v Kambodže. Lidé, kteří dnes v budově muzea pracují, někdy tvrdí, že mají pocit, jako by tam nebyli sami, ale spolu s dušemi umučených. Možná ale jen cítí zlo, které za pouhých pět let na tomto jediném místě brutálně usmrtilo tisíce lidí, a které dodnes prostupuje zdi bývalé školy, kde si kdysi hrály bezstarostné děti.

Poveglia

Malý ostrov, který se nachází pouhých pár kilometrů od výstavných Benátek, díky své výhodné poloze sloužil v 17. století jako karanténní bod, kde musely všechny lodě na čas zakotvit, než mohly pokračovat do své cílové destinace. Když na dvou plavidlech propukla morová epidemie, byli námořníci a další nemocní na ostrově internováni. Ve 20. letech 20. století na ostrůvku vznikla psychiatrická léčebna. Tamní doktor prý zacházel s pacienty s extrémní krutostí a prováděl na nich nezákonné testy včetně lobotomie. Nakonec spáchal sebevraždu skokem z místní zvonice poté, co tvrdil, že jej pronásledují duchové zemřelých.