Harry Potter trhá rekordy. Fantastická zvířata vidělo za víkend 200 000 Čechů

ČTK

Nejnavštěvovanějším filmem uplynulého víkendu byl dobrodružný snímek Fantastická zvířata a kde je najít. Odehrává se ve světě Harryho Pottera.

Místo školy čar a kouzel v Bradavicích je ale příběh zasazený do New Yorku 20. let minulého století a vypráví o osudech nových kouzelníků a nadpřirozených bytostí. O víkendu na něj do kin přišlo 203.000 diváků, kteří za vstupenky zaplatili 30,5 milionu korun. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů Unie filmových distributorů.

Trailer filmu


Na druhém místě se drží americký animovaný film Trollové, na třetí místo klesla americká sci-fi Příchozí, která vévodila žebříčku minulý týden. Film o skřítcích, kteří nejvíce ze všeho milují hudbu, tanec a zpěv, o víkendu vidělo přes 38.000 lidí a vydělal pět milionů korun. Snímek Příchozí přilákal do kin 27.000 diváků, kteří nechali v pokladnách 3,9 milionu korun.

Na čtvrté místo z předchozího pátého si polepšil animovaný film režisérky a výtvarnice Galiny Miklínové Lichožrouti, který se promítá pátým týdnem a za tu dobu vydělal 31,3 milionu korun. Pátá se umístila česká komedie Bezva ženská na krku. Snímek o Elišce, která chce začít nový život jako učitelka ve středočeské vesnici, za šest týdnů utržil na vstupenkách 43,6 milionu korun.

Z českých filmů skončily v první dvacítce ještě romantický příběh Pohádky pro Emu režiséra Rudolfa Havlíka a česko-polská novinka, dokumentární film Bratříček Karel, který vedle životních osudů legendárního písničkáře Karla Kryla zaznamenává dopad jeho tvorby v Polsku. 

sinfin.digital