Hasiči šest hodin zachraňovali 300kilovou diabetičku. Museli vybourat dům a pokácet strom

Plné ruce práce měli v pátek pardubičtí záchranáři a hasiči. Kvůli záchraně obézní pacientky s cukrovkou museli totiž vybourat kus domu, pokácet strom a následně ženu pomocí nakladače transportovat speciální sanitkou do nemocnice.

Pardubičtí záchranáři byli v pátek krátce po půlnoci přivoláni k bezvědomí diabetičky ve středních letech. To ještě netušili, že se jejich zákrok protáhne na dlouhé hodiny. Pacientka, kterou měli ošetřit, totiž trpí morbidní obezitou.

„Po podání život zachraňující infuze s cukerným roztokem žena nabyla vědomí, vzhledem k celkově neutěšenému zdravotnímu stavu byl ale zapotřebí transport do pardubické nemocnice. U pacientů s průměrnou váhou či lehkou obezitou by to nebyl problém. Zde však kvůli váze více než 300kg nebylo možné s ohledem na hodinu, ve které byl zásah uskutečňován, sehnat potřebnou techniku k vyproštění ženy z bytu,“ popsal pro Blesk mluvčí záchranky Pardubického kraje.

Neznámá tvář Prahy. 10 jedinečných fotografií zachycuje, jak se změnila od dob první republiky

K domu později přijel nakladač opatřený velkou železnou deskou. Aby se ke dveřím dostal, museli hasiči pokácet strom stojící v cestě. „Vzhledem k velké hmotnosti pacientky museli hasiči vybourat uvnitř rodinného domku dveřní zárubeň, dále musela být pacientka umístěna do popruhů, které si hasiči vytvořili z hadic,“ uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková. Zásah podle ní trval celkem šest hodin.

Ženu odvezla sanitka určená pro těžké pacienty do nemocnice, kde opět nastoupili hasiči, aby ji transportovali na nemocniční lůžko.

SDÍLET
sinfin.digital