Herec Tříska skočil z Karlova mostu a topil se ve Vltavě. Bojuje v nemocnici o život

Herecká legenda Jan Tříska (80) bojuje ve vážném stavu o život na anesteziologicko-resuscitačním oddělení (ARO) v pražské Vojenské nemocnici ve Střešovicích. Z doposud nejasných důvodů včera odpoledne spadl nebo skočil – jak zmiňuje policie – z Karlova mostu do Vltavy. Informaci přinesl Blesk.

Incident se stal v sobotu odpoledne kolem šestnácté hodiny. Pro Třísku následně skočili dva cestující z okolo projíždějící lodi a až do příjezdu záchranářů ho oživovali. Herec skončil ve vážném stavu v Ústřední vojenské nemocnici. Policie případ vyšetřuje.

Češi mohou do Evropského parlamentu volit, i když nebudou doma. V zahraničí to ale tentokrát nelze

Záchranáři Třískovu totožnost nepotvrdili, u události však zasahovali. „Muž po vytažení z vody nejevil známky života. Lidé, kteří ho z vody vytáhli, ho proto resuscitovali za pomoci rad operátora záchranné služby. Když ho záchranáři přebírali, měl už obnovenou srdeční funkci,“ uvedla mluvčí záchranky Jana Poštová. Záchranáři poté muže uvedli do umělého spánku a převezli do nemocnice.

Policie podle mluvčího Tomáše Hulana zatím neví, za jakých okolností muž do vody spadl. „Takovou událost prověřujeme, nicméně s ohledem na vážný zdravotní stav osoby, která z mostu skočila, neznáme bližší okolnosti celé situace,“ říká policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Tříska si jako jeden z nejtalentovanějších herců generace 60. let vysloužil přezdívku český Marlon Brando. Po emigraci dokázal prorazit i v Hollywoodu. Po změně režimu se vrátil do českého povědomí rolemi krále Leara a učitele Igora Hnízda ve filmu Obecná škola. Zůstal ale v Kalifornii a do ČR vyráží na divadelní pódia a před kamery.

Pro další informace o případu sledujte Blesk.cz.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

Kompletní informace o druhém kole prezidentských voleb naleznete zde>>>

Drahoš, nebo Zeman? Komu před druhým kolem voleb fandí průzkumy, čtěte zde>>>

Kdo by přijal euro a kdo nejmenoval Babiše premiérem. Názory prezidentských kandidátů přehledně

SDÍLET
sinfin.digital