Internet už zase šílí kvůli barvám. Jakou na žabkách vidíte vy?

Info.cz

Pamatujete si ještě na diskuze ohledně barvy šatů, které minulý rok zaplavily sociální sítě. Část lidí tvrdila, že jsou modročerné, druhá je viděla jasně zlatobílé. Nyní jsou polemiky zpět. Uživatele sociální sítě však tentokrát rozdělují žabky.

Rozdíl mezi oběma případy je kromě předmětu i v barvách, o které se pře vedou. Možností, z nichž si můžete vybrat, je nyní podstatně více než jen dvě.

Konkrétně v jednom páru obuvi našli lidé hned pětici barevných kombinací. Debatu spustil na Twitteru uživatel s nickem @positivedemi. Ten publikoval fotku žabek a zeptal se ostatních, jakou mají barvu.

Jediné, na čem se lidé shodnou, je, že vidí dvě barvy. Jedni ale tvrdí, že modrou a černou, druzí vedle černé zaznamenali hnědou, jiní ale zase přišli se zlatou a bílou. Čtvrtým do party je bílá a šedá a paletu možností zakončuje modrá a šedá.

Celou barevnou záhadu se pokusil už v případě šatů rozluštit autor populárního seriálu na YouTube ASAPScience Mitchell Moffitt. Podle něj je různé vnímání založené na kontextu, v němž je pozorovatel vidí.

Tady ale do debaty zasáhl sám brazilský výrobce. Ten se vyjádřil pro Huffington Post. Žabky na obrázku jsou podle něj ve skutečnosti modré a tmavě modré.

sinfin.digital