Kalendář Pirelli 2017. Bez nahoty, ale přesto „nahý“

Iveta Mazáčová

44. ročník kalendáře Pirelli tentokrát nabízí fotografie čtrnácti hereček, které souhlasily s tím, že je německý fotograf Peter Lindberg zvěční téměř nenalíčené. Cílem letošního kalendáře je totiž oslava skutečné krásy.

Už desítky let je vydání kalendáře Pirelli očekávanou událostí roku. Ten letošní je ale trochu jiný. Odpoutal se od otevřené nahoty a zacílil na skutečnou krásu žen, která je podle tvůrců nedoceněná. Snaží se oprostit od manipulací, retuší nebo přehnaného make-upu. 

Peter Lindbergh

Je celosvětově proslulý módní fotograf, který dlouhodobě prosazuje novou podobu krásy, inspiroval se dokumentární fotografií a usoudil, že pokud nebude své modely retušovat, vznikne unikátní a zajímavý snímek, který nepopírá přirozenou krásu.

V letošním kalendáři se objevilo celkem sedm držitelek filmových Oscarů – Helen Mirrenová, Julianne Mooreová, Nicole Kidmanová, Lupita Nyong'oová, Kate Winsletová nebo Alicia Vikanderová – a sedm dalších hereček, které byly alespoň v nominaci na zlatou sošku. Jako zvláštního hosta si letos Lindbergh zvolil profesorku moskevské univerzity Anastasii Ignatovovou.

 3141053:article:true:true:true

 

SDÍLET
sinfin.digital