Kanadský orchestr vyzval obézní zpěvačky, aby nenosily přiléhavé šaty. Dočkal se zdrcující kritiky

E-mail, který začátkem týdne rozeslalo vedení Shertan Cadwell Orchestras z Toronta svým zpěvákům a zpěvačkám, nadzvednul umělce ze židle. Text vyzývá pěvkyně, které nejsou „štíhlé a v kondici“, aby se vyvarovaly přiléhavému oblečení a na koncerty chodily ve volných šatech, které skryjí jejich „zálibu v jídle“. E-mail však přišel vedení orchestru draho.

„Přestože jsou téměř všechny naše vokalistky štíhlé a v kondici – takové, jaké by si náš orchestr přál, aby účinkující umělkyně byly… dvě z předních zpěvaček nejsou,“ stojí podle BBC v e-mailu podepsaném manažerem orchestru.

Taháme z moře magory, kteří věří blbostem. Chtějí všechno zadarmo, říká cestovatel Přibáň

„Doufáme, že se vyvarují nošení obepnutých šatů a místo toho budou nosit volné (méně odhalující a méně zdůrazňující) šaty,“ píše vedení s tím, že v budoucnu budou přijímány už jen štíhlé zpěvačky.

Kontroverzní výzvu by si podle e-mailu měly vzít k srdci jen vokalistky, a ne ženy hrajících na hudební nástroje, které jsou spíš v pozadí a na pódiu nejsou tak vidět. Jednou ze zpěvaček, které se e-mail dotkl nejvíc, byla 23letá Victoria Leoneová. Právě ona byla jednou z vokalistek, které se měly těsným šatům vyhnout.

Dojemné gesto usmíření. Otec tříleté oběti z Barcelony objal během pietní akce imáma

Jak sdělila médiím, už v dětství se jí okolí kvůli jejím „křivkám“ posmívalo, e-mailem se proto cítila osobně napadena a rozhodla se z orchestru odejít. V následující korespondenci se ale omluvy od manažerů nedočkala. Místo toho jí poděkovali za její čas a požádali jí, aby si znovu přečetla část o méně odhalujícím oblékání, kterou jí taky červeně podtrhli.

Poté, co se zprávy dostaly na veřejnost, se strhla další vlna kritiky ze strany umělců, kteří v orchestru také působili a chtěli kolegyni podpořit. Vedení se proto rozhodlo, že celý orchestr raději rozpustí.

 

SDÍLET
sinfin.digital