Kim Čong-un v růžové. Diktátor z KLDR si dopřál změnu

Severokorejský vůdce zavítal mezi ženy. Idylické fotografie Kima v obklopení účastnic sjezdu Demokratického svazu žen nepostrádají nic z tradičních atributů: davové šílenství, dojetí před fotografy... nulový náznak problémů, které zemi trápí. Státní agentura se tím patřičně pochlubila.

Rok, kdy KLDR slaví 70 let od zrovnoprávnění pohlaví, zřejmě zanechal totalitního vůdce v dobrém rozmaru. Svojí přítomností „potěšil“ desítky dam v růžovém.

V záplavě růžové

Pro mladého diktátora jistě změna. Obyčejně bývá na snímcích obklopený soudruhy s notýsky, kteří horlivě zapisují každé jeho slovo.

Kim v obklopení soudruhů

Mezi ženy vůdce KLDR zavítal v roce, kdy si země připomíná 70 let od jejich zrovnoprávnění. To ale v mnoha ohledech zůstalo jen na papíře – na vlivnější a lépe placené pozice se zpravidla dostanou jen díky příbuzenským vztahům. Svoje jisté místo naopak mají v armádě, od loňska povinně. Za hranice diktatury jejich osudy proniknou hlavně v podobě vyprávění lidí, kterým se podařilo ze severokorejské tyranie uprchnout, nebo když se do světa dostane zpráva jako je ta o údajných „jednotkách rozkoše“, které mají sloužit jako vůdcova společnost.

 

SDÍLET
sinfin.digital