Láska na prodej. Zámky milenců v Paříži pomůžou uprchlíkům

Info.cz

Šíří se celým světem. Zámky lásky, které mají zajistit pevnost partnerských vztahů. Nejčastěji se objevují na mostech. Tím nejslavnějším byl pařížský Pont des Arts, na kterém je ale loni vedení metropole zakázalo. Úřadům jich zbyly tisíce, teď pro ně našly nové uplatnění.

Některé z těchto zámků půjdou do dražby, výtěžek z ní pak na pomoc uprchlíkům. „Lidé si budou moct koupit pět, deset nebo celý svazek zámků za rozumnou cenu,“ řekl novinářům americké televize ABC zástupce pařížského starosty Bruno Julliard. „Výtěžek půjde těm, kdo v Paříži pomáhají uprchlíkům.“

Julliard odhaduje, že zámky by dobrovolníkům a organizacím mohly přinést až 100 tisíc eur, v přepočtu tedy asi 2,7 milionu korun. Kdy přesně dražba proběhne, úřady zatím neřekly, odhadují, že na jaře.

 

Na mostu v jeden čas viselo víc než 700 tisíc zámků, stavba to ale neunesla a zřítila se. Za zákaz těchto zámků tehdy bojovala i skupina Ne zámkům lásky (No Love Locks). Ta teď rozhodnutí města o dražbě vítá.

Best sign in all the five boroughs. #lox #brooklynbridge

Fotka zveřejněná uživatelem Alex O (@alexandraorlov),Říj 19, 2016 v 10:19 PDT

 

Zámky se ale mezitím objevují ve velkém i v dalších město. Zkušenosti má se zvykem i Praha, hlavně v okolí Vltavy a Kampy. New York už zámky podobně jako Paříž na některých místech zakázal. Za stvrzení lásky na Brooklynském mostu hrozí až stodolarová pokuta.

sinfin.digital