Macronova manželka pobouřila OSN. Vzala si prý příliš krátkou sukni

ČTK

ziz

Řadu reakcí vyvolalo oblečení, ve kterém se francouzská první dáma Brigitte Macronová nechala vidět během Valného shromáždění OSN. V komentářích světového tisku či na internetu se objevují výrazy jako "příliš krátké" či "vulgární", napsal francouzský list Le Figaro.

Po Melanii Trumpové a jejích neladících lodičkách se tak do ohniska kritiky mediální módní policie dostala manželka francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, kterého 18. září doprovodila na zasedání VS OSN. A její volba úborů se stala předmětem značného počtu komentářů.

Ve středu 20. září francouzská první dáma večeřela s Melanií Trumpovou a dalšími manželkami nejvyšších představitelů účastnících se zasedání VS OSN. S Brigitte Macronovou se také setkala nejmladší držitelka Nobelovy ceny za mír, Pákistánka Malala Júsufzaiová, aby spolu "probraly vzdělání pro dívky a způsoby, jak může Francie pomoci", uvedla Malala.

Brigitte Macronová si na tuto příležitost oblékla černé šaty od Louise Vuittona, které jí končily nad koleny. Krátce řečeno, oblékla se ve stylu, na který si u ní Francouzi už zvykli - ale zahraniční tisk s ním patrně ještě obeznámený není.

Emmanuel Macron z tohoto setkání vložil na Twitter fotografii, kde vykukuje část stehna jeho sedící manželky. A smršť popuzených reakcí ve stylu: "Příliš krátké pro 64letou ženu!" na sebe nenechala dlouho čekat.

Den předtím si oblékla bílé šaty zdobené černou krajkou - opět od Louise Vuittona. A už ty byly na mezinárodní média příliš. Rumunský časopis Ok! v této souvislosti označil Brigitte Macronovou za "jednu z nejkontroverznějších prvních dam. Nejen kvůli značnému věkovému rozdílu mezi prezidentským párem, ale také proto, že její styl oblékání není pro 64letou ženu vhodný".

sinfin.digital