Místo drog dealování másla. Češi si utahují z bitek v obchodech

Fronta na banány – to už je trochu ohraná písnička. Teď se v Česku stojí fronty na máslo, jak dokazuje i video kolující po sociálních sítích. Tedy pokud je v akci. Jeho cena se totiž místy zastavila i na 72 korunách za 250 gramů. A zatímco politici zdražení využívají v předvolební kampani, někteří Češi to berou s humorem. Vtipů s hitem letošního podzimu – tedy máslem – najdete na internetu desítky. Typický český humor se nezapře, i kdyby co na chleba nebylo.

Zatímco premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) tlačí na vysoké ceny másla dopisy ministrům financí Ivanu Pilnému (ANO) a zemědělství Marianu Jurečkovi (KDU- ČSL), Česko je rozdělené na několik skupin. Jedna stojí fronty v obchodech, když mazadlo na chleba zlevní, další máslo neřeší, protože ho nejí a třetí skupina plní internet vtipy.

Bitka v obchodě: Češi se v supermarketu poprali o zlevněné máslo

Na Facebooku vznikla třeba stránka „Uprchlíci nám sebrali máslo“. Vtipálci zde například spojili píseň Jiřího Šlitra Tragédie s máslem s videem, které se v pátek objevilo na internetu a stalo se okamžitě hitem. Dav lidí se v něm přetlačuje u krabic s máslem, které zlevnil obchod v Uherském Hradišti. Někteří dokonce neváhají odejít s celou krabicí.

Jakub B. na stránku zase umístil fotku talířku s máslem s komentářem: „Je státní svátek, vybral jsem teda stavebko a teď s rodinou sedíme u stolu s máslem. Ty usměvavé a nadšené obličeje mi za to stály. Nelituju, že už si nikdy byt nekoupím.“

SDÍLET
sinfin.digital