Mobil nenechávejte dobít na 100 procent a další klíčové rady pro větší výdrž baterky

Znáte to. Jeden den si nabijete mobil a o den později se modlíte, aby vám baterka vydržela, než dojede domů z práce. Často si za to ale můžeme sami. Jak zachovat baterku ve vašem smartphonu co nejdéle "naživu"?

Mnozí lidé jsou přesvědčeni, že nabíjení „po kouskách“ může způsobit nezvratné poškození baterie, a je proto lepší připojit ho do nabíječky těsně před tím, než se vybije do úplného bezvědomí. Pokud patříte mezi ně, jste na omylu. Alespoň to tvrdí jeden z největších výrobců mobilních baterií.

Podle společnosti Cadex baterie chytrých telefonů zažívají „stres“ stejně jako lidé. A stresovou záležitostí je právě její nabíjení. Jak se tedy správně chovat k baterii ve vašem smartphonu, abyste jí nezadělali na dlouhodobý problém?

Po nabití telefon odpojte

Nejhorší, co můžete pro životaschopnost mobilní baterie udělat, je dát telefon před spaním na nabíječku. Jakmile je totiž mobil připojený k nabíječce a už je nabitý, vstavujete baterii vysokému napětí, které poškozuje její chemické složení uvnitř. Cadex to přirovnává k fyzické zátěži u lidí. „Když je baterie plně nabitá, vyjměte ji. Je to jako uvolnění svalů po namáhavém cvičení,“ tvrdí výrobce baterií.

Nenechávejte telefon nabít na 100 %

Podle Cadexu nemusí být li-lon baterie úplně nabitá a není to ani žádoucí. I to totiž baterii „stresuje“ a může to vést k jejímu poškození. Aby váš smartphone vydržel nabitý celý den, připojte ho na nabíječku kdykoliv během dne, radí Cadex. Podle výrobce baterií je ideální telefon strčit do nabíječky, když ztratí zhruba 10 procent ze své původní kapacity. Dobrá rada nad zlato, ale kdo z nás na to má během dne čas?

Udržujte baterii v chladu

Baterie v chytrých telefonech jsou velmi citlivé na teplo. Pokud tedy zjistíte, že telefon během nabíjení pálí, raději baterku z mobilu úplně vyndejte. V letních dnech telefon zase nechávejte ležet jen ve stínu. Baterie ve vašem smartphonu to zaručeně ocení.  

SDÍLET
sinfin.digital