Modelka ukázala v reklamě neoholené nohy. Nyní jí chodí výhrůžky znásilněním

Neoholené nohy se dnes nenosí. Na vlastní kůži to poznala švédská modelka Arvida Byströmová, která se na propagačním materiálu k nové řadě bot Adidas Superstar nechala rebelsky zvěčnit s neoholeným ochlupením. Nyní čelí záplavě nenávistných komentářů.

„Chodí mi výhrůžky znásilněním,“ zveřejnila Byströmová na Instagramu. Spoustu urážlivých komentářů jí lidé zanechávají i pod reklamním videem na Youtube. Někteří si neberou servítky a modelku častují vulgárními výrazy.

V záplavě nenávistných komentářů se ale našli i tací, kteří oceňují odvahu vzepřít se dobovým konvencím. „Je absurdní říkat něco takového v roce 2017, ale je statečná, že ukázala přirozené nohy. Do toho děvče!“ vzkázal Byströmové jeden z těch, kteří reagovali na kampaň Adidasu.

Z nahé ženy je symbol sexu. Muži vládnou, feminismu jde o svobodu, říká Magdalena Šipka

Neoholené nohy nejsou jediným počinem, kterým se šestadvacetiletá švédská modelka vymezuje proti soudobému vnímání ženskosti. Běžně vystupuje na přehlídkách neoholená a bez ostychu například zveřejnila fotku svojí celulitidy.

„Myslím si, že ženskost obvykle vychází z naší kultury, takže si myslím, že všichni mohou dělat ženské věci, být ženskou. Mám takový pocit, že se dnešní společnost něčeho takového velmi bojí,“ říká Byströmová.  

SDÍLET
sinfin.digital