Na vesničana zaútočila obří krajta. Skoro zemřel, nakonec si ji ale usmažil k obědu

Indonéský vesničan se popral s několikametrovou krajtou. Z nerovného souboje vyšel díky pomoci místních vítězně. Hada vesničani následně rozsekali, usmažili a snědli. Chutnal prý výborně.

Obří plaz, kteří měřil 7,8 metru, se objevil na palmové plantáži. Chytit se ho pokusil člen místní ochranky Robert Nababan. Téměř osmimetrová krajta na něj zaútočila a po boji, kterému napomohli další místní, zůstala ležet mrtvá. Nababan boj přežil s vážnými zraněními.

Babiš je lhář, ANO nás vrátí do komunismu. Chce zastrašené zaměstnance holdingu, říká Kalousek

„Pokoušel jsem se ji chytit, ale kousla mě do ruky. Dokázal jsem ji ale přemoci,“ uvedl podle BBC Nababan. Není jasné, proč se nejdříve hadovi postavil sám, zda chtěl ochránit místní obyvatele, nebo jen dostat hada mimo cestu. V současnosti se ze zranění vzpamatovává v nemocnici ve městě Pekanbaru. Doktoři mu možná budou muset napadenou ruku amputovat.

Místní mrtvého hada následně vystavili ve vesnici. Poté ho naporcovali, usmažili a snědli. „Od přátel jsem slyšel, že hadí maso je velice chutné. A 7metrový had, to je hodně masa,“ potvrdil místní starosta Elinaryon. Vesničané navíc věří, že hadí krev má léčivé účinky.

Jak kroužkovat při volbách? Můžete označit až čtyři favority. Poradíme, jak na to

V oblasti Sumatry, kde se incident stal, nejsou prý obrovští hadi neobvyklí. „Vidáme je tady nejméně desetkrát do roka. V suchých obdobích se často objevují, protože hledají zdroj vody. V palmových plantážích je hodně myší a proto tady loví,“ potvrdil starosta.

Souboj s několikametrovými monstry ale nekonči vždy šťastně. V březnu tady našli jiného hada, který byl neobvykle tlustý. V žaludku měl místního vesničana.

SDÍLET
sinfin.digital