Nahé fotky, malý Donald a boj proti imigrantům. 10 věcí, které je dobré vědět o Melanii Trumpové

Modelka a neúnavná podporovatelka svého muže – tak vnímá svět Melanii Trumpovou, která se příští týden po prezidentské inauguraci stane oficiálně první dámou Spojených států. Slovinka potkala Donalda Trumpa na večírku v roce 1998. Už tehdy věděla, že si začíná s mocným mužem, těžko by si ale představila, že po jeho boku jednou vstoupí do Bílého domu. Tam se jí ale zatím příliš nechce. Co dalšího o budoucí první dámě možná nevíte?

První třetí žena v Bílém domě

Melania Trumpová prolomila několik tabu ohledně úřadu první dámy USA. Je to například poprvé, kdy je první dáma až třetí manželkou hlavy státu (Trump byl před ní ženatý s Češkou Ivanou Zelníčkovou a s herečkou Marlou Maplesovou). A zcela jistě zavítá do Bílého domu poprvé taková prezidentova manželka, která má ve svém profesním portfoliu akty.

Imigrantka proti imigrantům

Ač je sama imigrantka, podporuje tvrdý postup Trumpa proti nelegálním přistěhovalcům. Nedávno však Melania čelila podezření, že v 90. letech pracovala v USA jako modelka, aniž měla potřebná povolení. V roce 1995 například vznikly její nahé fotky, které v kampani vytáhl bulvární deník New York Post. Podle agenta Trumpové je však Melania nafotila zdarma a pochybení odmítá.

Trumpova revoluce začíná. 5 klíčových změn, které chystá nový americký Kongres

Obvinili ji z prostituce

Kromě nahých fotografií přinesl britský bulvární deník Daily Mail informaci, že si Trumpová v 90. letech přivydělávala jako placená sexuální společnice. Budoucí první dáma ale deník zažalovala a požaduje odškodnění ve výši 150 milionů dolarů. Daily Mail stáhl text ze svých stránek a vyjádřil politování za vzniklou "nesprávnou interpretaci".

Okopírovala prý projev Obamové

Veřejnosti se Trumpová poprvé více představila na červencovém republikánském sjezdu, kde přednesla svůj projev. Její vystoupení mnozí kritizovali kvůli tomu, že se v některých pasážích nápadně podobalo projevu současné první dámy Michelle Obamové z roku 2008. Po zvolení Trumpa se obě ženy setkaly na čaji v Bílém domě. Ačkoli o tématu okopírovaného projevu prý nediskutovaly, nevyhnuly se vtípkům internetových trollů.

 


Trumpa si nejdříve otestovala

Trumpa poprvé potkala na párty v New Yorku. Tehdy přišel s jinou ženou, tu ale údajně poslal na toaletu, aby mohl oslovit Melanii. Nejprve mu odmítla dát své číslo, protože se prý nechtěla stát jen dalším zářezem na pažbě slavného byznysmena. Prý na něj použila trik, aby viděla, nakolik to s ní Trump myslí vážně. Požádala o číslo jeho a čekala, zda dostane skutečně jeho osobní číslo, nebo telefon do práce, a tedy spojení na asistenta. Trump jí nabídl oboje.

Velkolepé svatby se zúčastnili i Clintonovi

Když Trumpovi sestavovali seznam svatebních hostů, nenapadlo je, že zvou i svoji budoucí rivalku. Hostiny se totiž v roce 2005 zúčastnila i Hillary Clintonová s manželem Billem. Svatba to byla vskutku pompézní. Nevěsta měla šaty za 100 tisíc dolarů a budoucí prezident jí navlékl prsten v hodnotě téměř dva miliony dolarů.

Dva měsíce od voleb. Co teď dělá Hillary Clintonová?

Do Bílého domu se zatím nepřestěhuje

Melania se sice příští týden stane oficiálně první dámou, svému muži však po boku ve Washingtonu zatím nezůstane. Jejich jediný společný syn Baron totiž navštěvuje soukromou školu v New Yorku a Melania se rozhodla, že mu nechce způsobit změnou školy stres. Rozhodla se proto, že s Baronem zůstanou v New Yorku v honosném bytě v Trump Tower, dokud syn školu nedokončí. Spekuluje se, že její státnické povinnosti bude zatím zastávat Trumpova dcera z prvního manželství Ivanka.

Melania Trumpová

Ze svého syna vychovává „malého Donalda“

Melania dle svého muže jejich syna Barona miluje a věnuje mu mnoho času. Sama Melania přiznává, že z něj vychovává „malého Donalda“. Baron prý miluje obleky a kravaty a se svým otcem chodí hrát golf. Zdědil prý také otcovu zálibu v šéfování lidem. „Když byl malý, často si hrál na to, že dává výpověď chůvám a uklízečkám. Samozřejmě to byla jen hra,“ vysvětluje Melania.

Trumpovi často a ráda radí

Melania prý není jen mlčenlivou partnerkou velkého muže. Trumpovi často a ráda radí, aby se „choval prezidentsky“. „Radím mu velice často, rozhodně nesouhlasím bezvýhradně se vším, co řekne. Jsem obyčejná žena, a snažím se mu proto zprostředkovat názory obyčejných lidí,“ svěřila se Melania televizi CNN. Na otázku, co by měl její manžel ve svém veřejném vystupování omezit, odpověděla bez váhání, že množství tweetů, které píše.

Nedokončila školu, ale mluví pěti jazyky

Melania, která má dva sourozence, studovala na střední škole designu a fotografie v Lublani, univerzitní studia ale nedokončila. S modelingem začala v 16 letech, o dva roky později podepsala smlouvu s agenturou v Miláně, pracovala také v Paříži. V roce 1996 přesídlila do New Yorku. Fotila pro magazíny Harper's Bazaar, New York Magazine, Vanity Fair, Vogue či Sports Illustrated. Trvalý pobyt v USA získala v roce 2001, občanství má pak od roku 2006. Hovoří pěti jazyky – kromě rodné slovinštiny a angličtiny ovládá i francouzštinu, němčinu a srbštinu.

SDÍLET
sinfin.digital