„Nevypadal zmateně ani naštvaně.“ Svědkyně mluvila s Třískou krátce před tragickým pádem z mostu

Herec Jan Tříska v sobotu odpoledne za dosud neobjasněných skutečností spadl z Karlova mostu do Vltavy. Dlouhé minuty ležel ve vodě, záchranáři ho ve vážném stavu převezli do nemocnice, kde svým zraněním podlehl. Podle svědkyně, která s hercem mluvila krátce před pádem, se zřejmě nejednalo o sebevraždu. Ke stejnému závěru se kloní i policie. 

Jitka kolem sochy Sv. Norberta, Václava a Zikmunda procházela v sobotu krátce po třetí hodině odpoledne. Jan Tříska dle ní sice seděl nohama směrem k řece, ale nevypadal zmateně ani naštvaně, spíše se usmíval. 

„Myslím, že to byl sedmý pilíř se svatým Václavem. Tam je takové trojsoší, kde seděl starý člověk, který byl opřený o tu sochu a měl nohy směrem k řece. Bylo mi to divné, šla jsem se za ním podívat a zeptala jsem se ho jestli je všechno v pořádku. A on mi řekl, že ano. Nedalo mi to a řekla jsem mu, jestli by nebylo lepší, kdyby si ty nohy nedal na druhou stranu, a on mi odpověděl, že takhle je mu tam dobře. Ani jsem nepoznala, že jde o pana Třísku,“ svěřila se Radiožurnálu.

Z místa tragické události se nedlouho poté, co se na internetu objevila smutná zpráva o smrti Jana Třísky, stalo pietní místo. V pondělí po poledni se na Karlově mostě objevila první bílá růže, kterou tam kdosi položil jako vzpomínku na jednoho z nejoblíbenějších herců své generace.  

SDÍLET
sinfin.digital