Nová fakta o smrti Tomáše Holého: Naboural se opilý. Toto prozradil kamaráda z auta smrti

Dlouhých 27 let mlčeli. Až nyní se kamarádi Tomáše Holého rozhodli promluvit o detailech tragické havárie, při níž bývalá dětská hvězda přišla o život. Co se stalo osudný čtvrtek 8. března 1990?

Den po svém svátku Tomáš vyrazil na prodloužený víkend k Luboši Čiperovi na chalupu do severních Čech, odkud se ale už nevrátil. Za všechno mohl těžký magnetofon. „Ochotně šel z hospody na chalupu pěšky pro ten obří kazeťák, naložil ho do auta Tomáše Kordače a přivezl ho do hospody. Ale klíče mu nevrátil. A dál seděl s ostatníma v hospodě,“ píše Ota Kars ve své knize Jmenuju se Tomáš.

Mluvilo se o tom, že Holý odjel z hospody opilý pro peníze, ale vše bylo podle výpovědí jeho kamarádů jinak. „Myslím, že na záchodě mi Tomáš navrhnul, že se projedeme Kordačovým autem. Oba dva jsme něco vypili, určitě několik piv. Jestli panáky, to nevím. Nebyli jsme opilí tak, že bychom se motali nebo padali. Měli jsme samozřejmě pocit, že jsme v pohodě, ale dobrej nápad to nebyl,“ vzpomíná Holého kamarád Mirek Schlaichert s tím, že kdyby odmítl, Tomáš by prý určitě sám nejel.

Pokračování článku na Blesk.cz.

SDÍLET
sinfin.digital