Nové svědectví o smrti Třísky: Do Prahy nechtěl, letěl jen kvůli slibu

Tragická smrt Jana Třísky přišla velmi náhle a navíc je stále zahalena rouškou tajemství. Jeho známí si proto nemohou pomoci, vrací se k posledním chvílím stráveným s ním a snaží se ve vzpomínkách najít vysvětlení toho, co se pak stalo. Nyní se objevilo svědectví, podle nějž herec poslední dobou neměl dobrou náladu a na natáčení v Praze se vůbec netěšil.

Tříska v 70. letech emigroval a dlouhá léta tak žil v Los Angeles. Doposud odtamtud přicházely zvěsti, z nichž se zdálo, že herec byl před odletem do Česka naprosto v pořádku, sršel energií a dobrou náladou. Na novou roli se měl podle sousedů dokonce těšit.

Ženu mu v zajetí znásilnili, porodila čtyři děti. Kanaďan vězněný v Pákistánu popsal pět let trvající horor

Jenže podle hercovy kamarádky Pavlíny Moskalykové (57) tomu ale bylo právě naopak. Producentka a režisérka se měla nedávno s Třískou a dalšími přáteli setkat v Americe.

Navíc jen pár dní předtím, než pak herecká legenda odletěla do Prahy. „Honza byl takový unavený. Jindy měl z jakékoli role v Česku velikou radost a velmi si toho cenil, jenže teď nám říkal, že se mu do Prahy vůbec nechce, že je tam zima,“ vyprávěla týdeníku Sedmička pohnutě Pavlína.

Tříska měl přitom v připravovaném filmu Jiřího Mádla Na střeše ztvárnit hlavní roli. Právě proto se ostatně nakonec rozhodl do vlasti přece jen odcestovat. „Že ale poletí, protože to Jirkovi Mádlovi slíbil, a on sliby plnil. Ale jinak že by prý nejraději nejel a zůstal tady,“ rozpomínala se na jeho slova Pavlína.

Čtěte pokračování článku a podívejte se na videa zde.


SDÍLET
sinfin.digital