Obyvatelé města vyděsila zkrvavená ulice. Nechutná směs vytékala z pohřebního ústavu

Obyvatelé města Baton Rouge v americké Louisianě vystrašila červená tekutina, která se objevila nedaleko pohřebního ústavu. Podle úřadů se jednalo o směs krve a balzamovacího roztoku, která ale neotekla tam kam měla. Místo toho se z ní tvořila louže na ulici.

Směs krve a balzamovacího roztoku unikala z nádrže pod pohřebním ústavem přibližně dvacet minut. Až pak si podivné tekutiny všiml náhodný kolemjdoucí. Podle serveru The Independent ale místní úřady odmítly, že by se jednalo o selhání městské kanalizace a za viníka označily pohřební ústav.

„Poslali jsme tam naše odborníky z oblasti životního prostředí a také inspektory,“ řekl jeden z místních úředníků. „Ti usoudili, že nejde o problém místní kanalizace, ale že za havárii nese odpovědnost soukromý subjekt.“

Vznikne nová vrstva lidí, muslimští migranti se budou bouřit a nepůjdou uplatit, říká Ondřej Neff

Jeden ze zaměstnanců ústavu byl dokonce přistižen, jak se snaží ulici umýt ještě před tím, než dorazili zaměstnanci z odboru životního prostředí. „Jakmile jsme si tohoto úniku všimli, okamžitě jsme ho zastavili a celou oblast jsme vyčistili a vydezinfikovali,“ uvedl v prohlášení pro tamní média pohřební ústav.

„Omlouváme se za případné nepříjemnosti, které tato událost mohla návštěvníkům našeho hřbitova způsobit,“ umyl si nad případem ruce pohřební ústav.

SDÍLET
sinfin.digital