Oddělení britské policie si stěžuje, že má málo lidí. Desítky policistů pak lidi nachytali na pouťové atrakci

Moc práce, málo lidí. Přesně takové námitky adresovalo humbersidské oddělení policie svým nadřízeným. Jenže pak vše rychle nabralo jiný spád. Když totiž policisté měli hlídat slavnou putovní pouť Hull Fair, místo služby se vrhli na místní atrakce. A to včetně vrchního inspektora, který za svou "práci" pobírá roční plat 80 tisíc liber (2,3 milionu korun).

„Je to ta nejlepší část naší práce,“ tvrdil rozjařený vrchní inspektor Darren Downs deníku Daily Mail když se jej ptali na pouť Hull Fair. „Lidé za námi chodili a děkovali nám, že jsme tu pro ně,“ dodal šéf místního oddělení. Obrázek policie na sociálních sítích však již vypadal o poznání jinak. Veřejnost totiž byla naštvaná, že policisté místo toho, aby se věnovali své práci a dohlíželi na pořádek, nasedli za elektrická autíčka a oddávali se dětinské zábavě. 

Jak kroužkovat při volbách? Můžete označit až čtyři favority. Poradíme, jak na to

Každý den bylo na jedné z největších evropských poutí přítomno minimálně 40 policistů, projížďkou na autíčkách nepohrdla minimálně polovina z nich. Přitom místní oddělení policie, které se nechalo atrakcí unést, si pravidelně stěžuje, že mu ke kvalitní práci chybí dostatek lidí.

Podle mnohých diskutujících se policisté buď flákali, což by při jejich zápalu do místních atrakcí bylo jen pochopitelné, nebo silně nadhodnotili počet lidí, který se musí akce zúčastnit. Tak či tak, těžko se veřejnosti divit, že si stěžuje, že v tomto případě došlo k plýtvání penězi daňových poplatníků. „Měli by chytat zloděje a ne se tu vozit. To je to, za co jsou placeni,“ komentoval zábavu policistů návštěvník pouti Mike Cowell.

Zástupce vrchního inspektora Andy McDyer pro deník Daily Mail jen uvedl, že policisté ve chvíli, kdy byli přistiženi, jak se baví ve službě, měli právě pětiminutovou přestávku. „Chtěli toho využít a trochu se pobavit,“ řekl McDyer.

SDÍLET
sinfin.digital