Odveďte ty psy, dožadovala se pasažérka v letadla. Vyvedla ji policie a nyní čelí několika obviněním

Info.cz

IvM

Incident začal ještě před tím, než letadlo vzlétlo z Baltimoru do Los Angeles. Jedna z pasažérek tvrdila, že má život ohrožující alergii na psy a žádala stevardy, aby zvířata opustila palubu. Místo toho ale opustila velmi rychle palubu ona, a to za doprovodu letištní policie. Teď ženě dokonce hrozí několik obvinění.

Scéna, kterou podle serveru Business Insider rozpoutala 46letá Anila Daulatzaiová, bude mít zřejmě právní dohru. Žena, která odmítala sdílet palubu se dvěma psy, kvůli její život ohrožující alergii a kterou následně z letadla doslova vyvlekla policie, zřejmě porušila několik zákonů.

Letecká společnost žádala po Daulatzaiová lékařské osvědčení, že takovou alergií opravdu trpí, to ale nedodala. „Podle našich předpisů může být zákazníkovi, který nepředloží takové potvrzení, odepřen přístup na palubu,“ uvedl mluvčí Southwest Airlines. „Naše posádka se cestující snažila opakovaně vysvětlit situaci, když odmítla opustit palubu, musela se zapojit policie,“ dodává letecká společnost.

Máme moc neziskovek a politologů, podnikatelé nemají tajně mercedesy, říká Vladimír Dlouhý

sinfin.digital