Odveďte ty psy, dožadovala se pasažérka v letadla. Vyvedla ji policie a nyní čelí několika obviněním

Incident začal ještě před tím, než letadlo vzlétlo z Baltimoru do Los Angeles. Jedna z pasažérek tvrdila, že má život ohrožující alergii na psy a žádala stevardy, aby zvířata opustila palubu. Místo toho ale opustila velmi rychle palubu ona, a to za doprovodu letištní policie. Teď ženě dokonce hrozí několik obvinění.

Scéna, kterou podle serveru Business Insider rozpoutala 46letá Anila Daulatzaiová, bude mít zřejmě právní dohru. Žena, která odmítala sdílet palubu se dvěma psy, kvůli její život ohrožující alergii a kterou následně z letadla doslova vyvlekla policie, zřejmě porušila několik zákonů.

Letecká společnost žádala po Daulatzaiová lékařské osvědčení, že takovou alergií opravdu trpí, to ale nedodala. „Podle našich předpisů může být zákazníkovi, který nepředloží takové potvrzení, odepřen přístup na palubu,“ uvedl mluvčí Southwest Airlines. „Naše posádka se cestující snažila opakovaně vysvětlit situaci, když odmítla opustit palubu, musela se zapojit policie,“ dodává letecká společnost.

Máme moc neziskovek a politologů, podnikatelé nemají tajně mercedesy, říká Vladimír Dlouhý

Žena nakonec skončila ve vazbě a nyní čelí obvinění za neuposlechnutí příkazu policie, výtržnictví nebo kladení odporu při zatýkání. „Je nám líto, že se ta situace tak vyhrotila a naši cestující musela vyvést policie. Omlouváme se nejen jí, ale také všem ostatním cestujícím,“ uvedl mluvčí Southwest Airlines. „Naše společnost si zakládá na zákaznickém servisu a je naším cílem, aby každý náš cestující měl pozitivní zkušenost.“

Podobných případů poslední dobou přibývá. V dubnu se například snesla kritika na leteckou společnost United Airlines, která kvůli nedostatku místa nemohla přepravit všechny pasažéry a jednoho z nich násilím vyvlekla ven policie. V květnu zase musela celá rodina opustit palubu společnosti JetBlue kvůli tomu, že s sebou vezli narozeninový dort, který podle posádky představoval bezpečnostní riziko.

SDÍLET
sinfin.digital