OFS Mělník a Mladá Boleslav mají jasno, změny ve vedení svazů nechtějí

V sobotu proběhnou valné hromady OFS Mělník a OFS Mladá Boleslav. V Mělníku je už teď jisté, že
se bude jednat o nové jméno. Stávající předseda Jiří Kabyla se o funkci na další volební období
ucházet nebude. O post se tak utkají Slavoj Tichý a Jiří Guttenberg. V Mladé Boleslavi pak vzejde
nový předseda z dvojice kandidátů Martin Vlk a Tomáš Ježek.

Na Mělnicku vnímají fotbaloví funkcionáři oba kandidáty pozitivně. Za oběma kandidáty je vidět je prý vidět kus práce, hlavně mládežnickém fotbalu. Místní zástupci klubů také oceňují, že o sobě oba kandidáti mluví s respektem a neútočí na sebe i přes vzájemné názorové rozdíly. Vyloučena tak není ani společná spolupráce ve výboru. Přesto se kluby spíše kloní k osobě Slavoje Tichého.

„Oba kandidáti jsou kvalitní a znalí fotbalového prostředí na Mělnicku,“ uvedl Jiří Kábrt, předseda TJSokol Čečelice. Podporu však Kábrt vyjádřil Tichému. „Pan Tichý jako sekretář, ale i třeba pan Netolický jako předseda STK, byli vždy vstřícní i ochotní. Výhodou pana Tichého je skutečnost, že ve fotbale prošel téměř všechny pozice. Byl jak amatérský, tak i profesionální hráč, trenér mládeže i dlouholetý funkcionář OFS Mělník. Zároveň je otevřený novým nápadům a umí naslouchat druhým,“ dodal Kábrt.

Podle Vladimíra Kaňky, předsedy FK Neratovice – Býškovice Guttentberg s kluby v okrese nedostatečně komunikuje. „Pan Guttenberg se nám představil pouze přes souhrnný email, jinak s námi nijak nekomunikoval. Naopak s panem Tichým jsem se osobně sešel, abychom probrali možnosti možné spolupráce vedení okresu a našeho klubu,“ sdělil Kaňka. Slavoje Tichého vnímá jako člověka, na kterého je spoleh a který ví, co pro něj fotbal nejenom na okrese znamená. I proto je dle něho Tichý vhodnějším kandidátem. S tím pak souhlasí i všichni členové užšího vedení klubu.

V Mladé Boleslavi pak mají jasno. Samozvané spasitele fotbalu zde nechtějí. „První věc, která mě odradila od nových kandidátů pod vedením pana Ježka bylo prohlášení, že je okres nezajímá a jde jim jenom o kraj. Proto v ně logicky nemůžeme mít důvěru. Naši volbu v podobě pana Vlka pak utvrdil i fakt, že mnohem více souhlasíme s jeho programem fungování fotbalu v našem okrese,“ sdělil Jan Pažout, předseda SKP Mladá Boleslav.

S novým kandidátem na předsedu OFS Mladá Boleslav se názorově rozchází i Pavel Šotka, sekretář FK Krnsko. „Nevím, jaké má pan Ježek skutečné ambice, ale to, jak do fotbalového hnutí jeho skupina vstoupila na mě působí víc jako revoluce než evoluce,“ sdělil Šotka. Podle něho dělá stávající předseda Martin Vlk svoji práci dobře, obklopil se dobrými spolupracovníky a svaz dlouhá léta funguje bez problémů. „Všechny důležité informace, které náš klub v minulosti potřeboval vědět, tak je včas věděl a na další věci se stačilo jen zeptat,“ dodal.

sinfin.digital