Pětiletou křesťanskou dívku svěřili muslimským pěstounům. Zakazují jí nosit křížek na krku a jíst slaninu

Podle odborníků i mnohých průzkumů je lepší, když dítě spíše než v dětském domově vyrůstá u pěstounů. Ti by ale měli pocházet ze stejného sociálního prostředí, jinak můžou hrozit problémy. Potvrzuje to zřejmě i případ pětileté křesťanské dívky, kterou dostala do péče muslimská rodina. Noví rodiče jí údajně zakázali nosit na krku řetízek s křížkem a nesmí jíst ani slaninu, protože to islám zakazuje.

S překvapivým příběhem přišel britský list The Times. 5letou holčičku odebrali z neznámých důvodů jejím rodičům a jako pěstouny jí soud zvolil dvě muslimské rodiny. U těch strávila posledních šest měsíců. A její biologická matka, která se s ní může pravidelně stýkat, je prý zděšená tím, kde její dítě vyrůstá.

Prezident okupantů a estébáků. Lítost? Ani omylem. Komentář Zdeňka Šarapatky

Britské dívce, která je pokřtěná, zakázala prý nová rodina nosit na krku řetízek s křížkem a přesvědčují ji, aby se začala učit arabsky. Zároveň jí prý zakázali jíst špagety carbonara, které si přinesla z návštěvy se svou biologickou matkou. Do těstovin se totiž přidává slanina a muslimové nesmí jíst vepřové.

Dívka údajně pláče a tvrdí, že nechce být v rodině, kde se nemluví anglicky. Její matka popsala, že dcera už jí také stačila říct, že „Vánoce a Velikonoce jsou hloupé“ a že „Evropanky jsou stupidní alkoholičky“.

Kriminalisté nejspíš odhalili nejstrašnějšího sériového vraha evropské historie. Nenápadný ošetřovatel má na svědomí téměř stovku obětí

„Tohle je pětiletá bílá holčička. V téhle zemi se narodila, angličtina je jejím hlavním jazykem, miluje fotbal, má britský pas a je pokřtěná. Už tak si prožila trauma, když ji odebrali z její rodiny. Měla by vyrůstat tam, kde se bude cítit bezpečně a milovaná. Místo toho se cítí uvězněná v cizím světě,“ popisuje známá dívčiny biologické matky.

Podle listu The Times není jasné, proč úřady dívku svěřily do péče právě těmto rodinám. Londýnský obvod Tower Hamlets, ve kterém žijí, je oblastí s největším podílem muslimů v Británii. Jen 24 procent pěstounů v tomto obvodu je bílé pleti.

Britské úřady už před lety vyzývaly obyvatele, aby se do pěstounského programu přihlásili. Cílem sociálních pracovníků je umisťovat děti do prostředí, které je co nejpodobnější jejich původnímu domovu. Proto úřady potřebují dostatečnou zásobu ochotných rodin různých ras, náboženství a jazyků, aby byl pro každé dítě přechod do nové rodiny co nejsnazší. V Británii je v pěstounské péči v současnosti přes 50 tisíc dětí. Pěstounů je 62 400, 84 procent z nich je bílé pleti. 

SDÍLET
sinfin.digital