Petr byl s dětmi měsíce uvězněný mezi domorodci. Teď se znovu vrácí na moře a cestu dokončí

Uplynulo jen pár dní od chvíle, kdy Iva i se zbytkem rodiny obdržela šťastnou zprávu – Petr i oba chlapci jsou naživu. Po dvou měsících, kdy o nich nikdo neslyšel, v to už mnoho lidí nedoufalo. Kvůli nemoci totiž nuceně strávili dlouhé týdny mimo mobilní signál v domorodé vesnici a nemohli pokračovat v plánované plavbě. Nyní, když už je vše v pořádku, Petr i děti dokončí cestu.

Dlouhé týdny prožívala Iva neuvěřitelný strach o svého manžela a dvě děti. Lukášek s Matějem (5 a 3) vyrazili s otcem na lodi podél panamského pobřeží. Cesta z Bocas del Toro do San Blas měla trvat měsíc. Jenže na konci června obdržela matka dětí poslední zprávu a pak bylo dva měsíce ticho.

Novinářka pracovala mezi nejhůř placenými: Už na nic nemají sílu, nemůžou si skoro ani nakoupit

Po třech Češích pátrala policie v Panamě i ta v Česku. Nakonec se je podařilo najít díky uveřejnění informací a fotografií na sociálních sítích. „V přístavu Portobelo v Panamě je poznal svědek podle fotografie,“ sdělila Blesk.cz mluvčí Ministerstva zahraničních věcí ČR Irena Valentová.

Svědek informaci předal mezinárodní pobřežní hlídce a ti již kontaktovali honorárního konzula České republiky a samozřejmě i paní Ivu. V neděli se s posádkou lodi podařilo navázat kontakt a vysvětlilo se, co se celé dva měsíce dělo.

„Posádka musela kvůli nemoci zastavit v domorodé vesnici, kde není mobilní signál, a nemohli tak plout podle plánu,“ informoval jeden z příbuzných na Facebooku.

Iva tak odvolala pátrání a celou věc považuje za uzavřenou. „Podle informací od otce by v přístavu Portobelo měli zůstat 3 dny a pak cestovat dál do San Blas,“ doplnila Valentová. Snad se jim tentokrát na cestě po moři povede lépe...

Více na Blesk.cz

SDÍLET
sinfin.digital